Winterhalter: maszyny UC osiągnęły sukces

Udostępnij artykuł

– W ubiegłym roku podczas kryzysu wprowadziliśmy nowe maszyny UC, co oznacza, że stawiamy czoła ciężkim czasom – przyznał Ralph Winterhalter. – Rozwiązania przychodzą z rynku i wychodzą na rynek. Zanim wprowadziliśmy nowe urządzenia odbyliśmy szereg rozmów z klientami, handlowcami i serwisantami – powiedział dyrektor zarządzający Winterhalter. Jak podsumował, na wielu rynkach firma odczuła kryzys i potrzebuje teraz nowego fundamentu do wprowadzania innowacyjnych rozwiązań.

Ralph Winterhalter przyjechał do Polski po raz pierwszy i chce bliżej poznać krajowy rynek. Zapytany o wprowadzanie innowacyjnych produktów, spadkobierca założycieli firmy Winterhalter wyjaśnił, że ich sukces polega na systemie testowania. – Podczas największych projektów testowaliśmy swoje produkty w różnych krajach. Nie są one testowane w laboratoriach, ale u klientów – na rynku światowym, nie tylko w Niemczech. Tego typu testy oznaczają, że odpowiedzi i uwagi z rynku są dla nas bardzo korzystne – wyjaśnia.

Winterhalter to znany w branży horeca producent zmywarek, uzdatniaczy wody i środków chemicznych. Firma dostarcza urządzenia do firm i instytucji z rynku piekarniczego, ciastkarskiego, hotelarskiego, gastronomicznego i przetwórstwa mięsnego. Winterhalter jest firmą rodzinną, niezrzeszoną w żadnym koncernie. Jak deklarują jej przedstawiciele, jest też zupełnie niezależna od banków i instytucji finansowych. Posiada oddziały w kilkudziesięciu krajach na całym świecie.
 

Opublikowano: 22.06.2010
Aktualizacja: 22.06.2010