Wkrótce otwarcie hotelu Dosłońce

Udostępnij artykuł

W hotelu znajduje się 67 klimatyzowanych pokoi (59 dwuosobowych, cztery jednoosobowe, dwa typu Junior Suite oraz dwa apartamenty). Obiekt zaoferuje gościom również centrum konferencyjne, na które składają się sale z możliwością podziału o łącznej powierzchni 505 mkw., mogące pomieścić do 600 osób. W centrum przewidziano salę VIP, w której będzie możliwość organizowania kameralnych spotkań do 20 osób.
 
Hotelowi goście będą mogli skorzystać także z części spa, w której zaplanowano dziewięć gabinetów oraz basen, jacuzzi i trzy sauny (suchą, ziołową i parową). Zaplecze gastronomiczne stanowi restauracja, która będzie oferowała dania kuchni polskiej, oraz lobby bar.

Inwestorem hotelu jest firma Start Travel z Krakowa. Budowa była współfinansowana ze środków unijnych.

Z danych MSiT wynika, że w całym województwie małopolskim działa obecnie 281 hoteli, w tym 13 pięciogwiazdkowych (głównie w Krakowie), 38 czterogwiazdkowych, 154 trzy-, 62 dwu- oraz 14 jednogwiazdkowych. Szybko też przybywa nowych hoteli w tym regionie. Z raportu firmy Cushman & Wakefield wynika, że w 2009 roku w Małopolsce pojawiły się 24 nowe skategoryzowane obiekty i jest to najwięcej w całej Polsce. Tymczasem z danych firmy Hotelon za 2008 rok wynika, że w regionie tym zainwestowano w budowę nowych hoteli prawie 175 mln zł.
 

Opublikowano: 22.06.2010
Aktualizacja: 22.06.2010