Zalety wynajmu jako sposobu finansowania floty

Udostępnij artykuł
Omawiając różne formy finansowania pojazdów użytkowych nie sposób nie wspomnieć o coraz bardziej docenianej formie jaką jest wynajem. Niewątpliwą zaletą w porównaniu do leasingu czy zakupu za gotówkę lub na kredyt jest to, że umożliwia zryczałtowanie kosztów eksploatacji, czyniąc użytkowanie pojazdu przewidywalnym, tak w skali całego okresu najmu, jak i kosztów ponoszonych w każdym miesiącu użytkowania. 

Ponadto najemca pokrywa tylko koszty utraty wartości pojazdu w trakcie trwania umowy i nie spłaca całej wartość pojazdu. Co oczywiście wpływa na obniżenie raty miesięcznej.  Wynajem jest nie tylko usługą kosztowo przewidywalną, ale może być także elastyczną pod względem czasu trwania, umożliwiając bezproblemowe rozwiązanie umowy w dogodnym dla siebie czasie.

Należy także wspomnieć, że jedną z usług z grupy usług wynajmu jest wynajem średnioterminowy definiowany przez Polski Związek Wynajmu i Leasingu jako wynajem od 1 do 24 miesięcy. Klienci korzystający z tego typu usługi poza takimi zaletami jak przewidywalność kosztowa, kompleksowość i elastyczność, mogą liczyć także na szybką realizację. Najemca nie musi czekać na wyprodukowanie pojazdu, rejestrację i montaż zabudowy. Takie istotne skrócenie procesu realizacji, który w normalnych warunkach trwa od trzech do czterech miesięcy, jest bardzo wygodne dla klienta wypożyczalni średnioterminowej – pozwala nie tylko skrócić proces pozyskania pojazdu, ale przede wszystkim szybko reagować na pojawiające się potrzeby. Usługi średnioterminowe umożliwiają także pozyskanie pojazdów na czas realizowanego prowadzonego projektu lub na sezon.

Różnorodność klas i modeli pojazdów
Ograniczeniem w tym wypadku jest dostępność pojazdów tak z uwagi na typ zabudowy jak i liczbę pojazdów. Jednak profesjonalna wypożyczalnia taka jak Express ma w swojej ofercie szeroki wachlarz rodzajów pojazdów tak aby móc szybko zareagować na najróżniejsze oczekiwania klientów. Zatem w wypożyczalni specjalizującej się w wynajmie średnioterminowym pojazdów użytkowych możemy wynająć różne typy furgonów, od małych do największych. Pojazdy z zabudową kontenerową, skrzyniową, plandeką a nawet wywrotem. Oczywiście w różnych wariantach liczby miejsc, która może liczyć od dwóch do siedmiu (pojedyncza lub podwójna kabina). Nie jest niczym wyjątkowym winda załadunkowa, kabina sypialna czy ogrzewanie postojowe. Jak do tego dodamy pojazdy z zabudową chłodniczą i napędem 4×4 to widać, że można wynająć w zasadzie każdy potrzebny typ pojazdu użytkowego. Profesjonalna wypożyczalnia może zaoferować klientom nie tylko pojazdy o DMC do 3,5T ale także pojazdy o większej masie całkowitej.

Usługi dodatkowe wypożyczalni
Nowoczesna wypożyczanie jaką bez wątpienia jest Express oferuje nie tylko szeroki zakres typów pojazdów, ale także usługi dodatkowe: karty paliwowe, opcje ograniczające ryzyko związane z użytkowaniem pojazdu i usługi monitoringu GPS. Zatem najemca nie tylko może szybko wynająć potrzebne środki transportu, ale także odpowiednio zmodyfikować zakres usługi tak aby najpełniej odpowiadała potrzebom.

Nie sposób nie wspomnieć że bogata oferta wypożyczalni Express nie ogranicza się tylko do wynajmu długo- lub średnioterminowego. W Expressie można wynająć pojazd użytkowy także na kilka dni a za pośrednictwem firmy Traficar, która jest największym w Polsce operatorem usług carsharingowych także na kilka minut czy godzin. W tym jednak wypadku dostępne są wyłącznie podstawowe typy pojazdów osobowych i dostawczych do 3,5T.

www.express.pl

Opublikowano: 24.05.2018
Aktualizacja: 31.10.2018