Znamy czwartego finalistę konkursu NYX Hotel – Art Lives Here

Udostępnij artykuł

To artystka z Polski – Adrianna Gajdziszewska, została wyróżniona jako jedna z sześciu osób przez jury podczas lipcowych obrad. Następnie została wytypowana przez internautów do odbycia trzytygodniowej rezydencji w hotelu, która startuje już 22 sierpnia w ramach NYX Hotel – Art Lives Here.

NYX Hotel – Art Lives Here

Jury poza wytypowaniem trzech zwycięzców, którzy już wczoraj rozpoczęli rezydencję w hotelu, wskazało wyróżniające się prace sześciu z pozostałych kandydatów. Na konkurs „NYX Hotels – Art Lives Here” spłynęło łącznie ponad 120 zgłoszeń i około 500 prac. Nadesłali je artyści z różnych stron świata – oprócz Polski, także z Litwy, Czech, Rumunii czy Izraela.

Czwarta z finalistek konkursu zagości w NYX Hotel Warsaw jeszcze w sierpniu i otrzyma tu wszelkie wsparcie do artystycznej pracy – bezpłatny pobyt, wyżywienie, nieograniczony dostęp do pracowni oraz nieocenione wsparcie mentorów. Będzie też walczyć o to, aby jej praca wzbogaciła kolekcję sztuki w hotelu.

Głos internautów

Internauci drogą głosowania w social mediach na profilach NYX Hotel Warsaw wytypowali Adriannę Gajdziszewską,absolwentkę edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz Historii sztuki na Uniwersytecie Papieskim także w stolicy Małopolski. Gajdziszewska to także redaktorka magazynu o młodej sztuce Wczasy, organizatorka wydarzeń kulturalnych i wystaw, animatorka kultury, nauczycielka i wykładowczyni. Tworzy instalacje, rzeźby, video i sound art. Działania koncentruje głównie wokół synestezyjnych i intermedialnych aspektów sztuki współczesnej. Interesuje ją proces, rola intuicji i eksperymentu w twórczości, zagadnienia formy. Uczestniczka międzynarodowych wystaw i konkursów, stypendystka MKiDN. Twórczyni kolektywu ‘Kwiaty Paproci’, prowadząca portal edukacyjny ‘Twarda Sztuka’.

Wernisaż prac, które powstaną podczas wszystkich czterech rezydencji, odbędzie się we wrześniu 2022 roku.

ŚWIAT HOTELI – MAJ-CZERWIEC 2022
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Świat Hoteli czerwiec 2022

Źródło: NYX

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Autor: Horecanet
Opublikowano: 03.08.2022
Aktualizacja: 08.08.2022