35 mln zł za turystyczno-hotelowy teren w Gdyni

Udostępnij artykuł

Nieruchomość znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie molo, terenów rekreacyjnych i plaży w gdyńskim Orłowie. Działka ma powierzchnię 8,25 tys. mkw., posiada nieregularny kształt, jest ogrodzona i uzbrojona w media. Na terenie posadowiony jest budynek mieszkalny o powierzchni użytkowej 314,5 mkw. objęty pełna ochroną konserwatorską oraz budynek usługowy o powierzchni ogólnej 740,72 mkw. (dawny klub Maxim), na którym ciąży obowiązek rozbiórki. Teren jest ogrodzony.

Zgodnie z aktualnym planem zagospodarowania przestrzennego dla części nadmorskiej dzielnicy Orłowo, nieruchomości wchodzą w skład terenu przeznaczonego pod inwestycje związane z turystyką lub/i kulturą. Można tam postawić hotel z infrastrukturą towarzyszącą.

Klub Maxim rozpoczął swoja działalność na przełomie lat 70. i 80. XX wieku, a zakończył – w 2004 roku. 23 grudnia 2008 roku teren wraz z budynkiem klubu wystawiono na licytację, ale do tej pory nie został on sprzedany.

Z danych Ministerstwa Sportu i Turystyki wynika, że w Gdyni działa obecnie 13 hoteli, w tym: jeden czterogwiazdkowy Nadmorski, sześć trzy-, cztery dwugwiazdkowe i dwa jednogwiazdkowce. Na terenie całego Trójmiasta, funkcjonują 53 hotele, a w całym województwie pomorskim – 125. Wśród obiektów skategoryzowanym, prym wiodą hotele dwu- i trzygwiazdkowe. Jak podaje lokalny Urząd Marszałkowski, biorąc pod uwagę liczbę hoteli i ich standard, Pomorskie zajmuje szóstą pozycje w Polsce (77 proc. pomorskiego rynku, podczas gdy cztero- i pięciogwiazdkowe to 12 proc.).

 

Opublikowano: 26.04.2010
Aktualizacja: 26.04.2010