Artur Kozieja z nową inwestycją w Karpaczu

[SPECJALNIE DLA NAS] Legendarny Hotel Sanssouci w Karpaczu odzyska dawny blask. Właśnie nabył go znany inwestor Artur Kozieja. Jak zapowiada w rozmowie z nami, obiekt zostanie wyremontowany i rozbudowany, tworząc nową, pięciogwiazdkową jakość na lokalnym rynku hotelowym. Inwestycja rozpocznie się wiosną br.

Hotel Sanssouci został wybudowany w pierwszych latach XX wieku, jako jeden z najnowocześniejszych i najbardziej luksusowych w ówczesnym Karpaczu. Posiadał pierwszą w tych stronach windę, centralne ogrzewanie, bieżącą zimną i ciepłą wodę. Był wizytówką miasta.

To legendarny hotel, który przez kilkanaście lat stał pusty i nieużyteczny. Chcemy przywrócić mu dawną świetność, odtwarzając jego historię i pierwotny charakter – mówi Artur Kozieja, prezes zarządu spółki Europlan. – Stawiamy na najwyższą jakość wykończenia. Zależy nam na stworzeniu hotelu bardzo luksusowego, o standardzie pięću gwiazdek plus – dodaje.

Inwestor posiada już pozwolenie na budowę, która będzie odbywać się pod nadzorem konserwatora zabytków.

ŚWIAT HOTELI listopad-grudzień 2020
>> kliknij, aby się zapoz
nać się z pełną treścią publikacji <<

Rozpoczęcie prac planowane jest na wiosnę br., a ich zakończenie na grudzień 2022 lub – jeśli specyfika obiektu i inwestycji spowoduje pewne opóźnienia – na wiosnę 2023 r. – zapowiada Kozieja.

Hotel będzie funkcjonował pod swoją dawną nazwą, która z języka francuskiego – sans souci – oznacza „beztroski”. Po remoncie i rozbudowie zaoferuje 108 pokoi, restaurację, sale konferencyjną, część spa & welnness z basenem, saunami i jacuzzi. Zostanie odtworzona także historyczna sala balowa.

Hotel znajduje się w okolicach stacji narciarskiej Pod Wangiem, na granicy Parku Narodowego. Wierzę, że m.in. dzięki swojej lokalizacji stanie się atrakcyjnym miejscem zarówno dla turystów zagranicznych z Czech czy Niemiec, jak i krajowych – mówi inwestor.

Za realizację projektu odpowiada architekt Robert Futerhendler, natomiast koncepcję wnętrz przygotowała firma AB CONCEPT DESIGN.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.