Nie wiadomo, kto jest nowym właścicielem tych akcji. Astoria Capital była akcjonariuszem spółki od 17 maja 2010 roku, kiedy to kupiła 5.290.000 akcji Ibiza Ice Cafe, czyli 38 proc. kapitału i głosów. W dniach 20-21 maja Astoria Capital dokupiła 310.000 akcji spółki.
Fundusz Astoria został uruchomiony w lutym br. przez Wrocławski Dom Maklerski SA. Jest to fundusz typu private equity o charakterze ogólnobranżowym, który z założenia inwestował będzie głównie w spółki rentowne, charakteryzujące się stabilną pozycją rynkową, które po dokapitalizowaniu w krótkim czasie są w stanie znacząco powiększyć generowane wyniki finansowe.
Ibiza Ice Cafe prowadzi działalność jako operator lodziarnio-kawiarni segmentu premium. Pierwsze trzy lokale własne spółki działają w centrum Wrocławia (dwie placówki) oraz w Galerii Malta w Poznaniu. Ibiza Ice Cafe planuje też otwierać kawiarnio-lodziarnie na zasadzie franczyzy. Program dla inwestorów jest w trakcie opracowywania.
W styczniu spółka przeprowadziła emisję prywatną akcji, z której pozyskała 1,2 mln zł. Środki zostały przeznaczone na rozwój sieci lokali własnych oraz rozruch programu franczyzowego. Ponadto spółka planuje realizację kolejnej emisji akcji z prawem poboru o wartości do 3,5 mln zł. Dzięki temu chce przyspieszyć ekspansję i zadebiutować w kolejnych miastach, m.in. w Warszawie.
Za okres od października 2008 roku do końca grudnia 2009 r. Ibiza Ice Cafe odnotowała przychody ze sprzedaży wysokości 688,7 tys. zł przy kosztach działalności operacyjnej 1440,5 tys. zł. Strata netto w badanym okresie wyniosła 836,2 tys. zł.
