Bel Mon Resort – nowy obiekt powstaje na Śląsku

Udostępnij artykuł
Kompleks powstaje w zabytkowym dworze w Rybniku-Stodołach. Obecnie inwestor – spółka Pamira – adaptuje budynek na potrzeby restauracji. Inwestycje planowane są też w otoczeniu dworu. Jak poinformowała nas Marta Komar, dyrektor generalna, otwarcie planowane jest na drugi kwartał 2022 roku.

Na kompleks będzie składać się butikowy Hotel Lili o standardzie pięciu gwiazdek z 12 pokojami. Poza tym restauracja Mona, do której aktualnie poszukiwany jest wykwalifikowany szef kuchni z szerokim doświadczeniem w branży kulinarnej. Sale restauracyjne będą znajdowały się na dwóch poziomach zaaranżowanych w zabytkowych wnętrzach. Na terenie znajdą się również cztery sale do imprez, specjalna sala do palenia cygar czy picia dobrego wina, whisky. Na zewnątrz ogród francuski, a także wysokiej klasy namiot, w którym będzie można organizować imprezy plenerowe. Obok centrum SPA & Wellness oraz Beauty Centre, a nawet hotel dla…koni. Na parkingu będzie możliwość załadowania samochodu elektrycznego.

Inwestycja zostanie nazwana Bel Mon Resort wraz z Restauracją Mona, Hotelem Lili i kompleksem odnowy biologicznej Berry Spa. Do dyspozycji gości będzie także kilka przestrzeni eventowych. Berry Spa będzie miejscem otwartym na klientów z zewnątrz, przede wszystkim dla mieszkańców regionu, a przy okazji dla gości hotelowych. Chcielibyśmy zagwarantować naszym gościom dostęp do odnowy biologicznej na najwyższym poziomie, zawierając w menu zabiegowym masaże, sauny, basen, jacuzzi, konsultacje medyczne i szereg zabiegów kosmetologicznych – tłumaczy inwestor.

Spółka Pamira planuje także budowę ośrodka sportowo-rekreacyjnego. Jako że miejsce inwestycji nieodłącznie związane jest z rekreacją konną, inwestor przewiduje nawiązanie do tematyki jeździeckiej, co za tym idzie, przygotowana zostanie infrastruktura umożliwiająca organizację zawodów konnych. Następnie inwestor zamierza przystąpić do realizacji budowy osiedla nowoczesnych apartamentów.

Budynek dworu powstał w 1736 roku. Osada Stodoły stanowiła wtedy własność opactwa cystersów w Rudach. W latach 70. XVIII wieku dwór został przebudowany i zyskał dzisiejszą postać. To murowany, dwukondygnacyjny budynek z cegły, nakryty mansardowym dachem z lukarnami, wzniesiony na planie prostokąta. Na elewacjach, pomimo zniszczeń, zachowały się ślady barokowo-klasycystycznego wystroju architektonicznego dworu. Długo nieużytkowany i zaniedbany obiekt zabytkowy znajduje się obecnie w trakcie gruntownego remontu i ma szansę odzyskać dawną świetność i blask. Prywatny inwestor, spółka Pamira, adaptuje budynek na potrzeby komercyjne – informuje w rozmowie z redakcją Dziennika Zachodniego Agnieszka Skupień z Urzędu Miasta w Rybniku, który wspiera inwestycję.

ŚWIAT HOTELI – CZERWIEC-LIPIEC 2021
>> KLIKNIJ, ABY ZAPOZNAĆ SIĘ Z PEŁNYM WYDANIEM <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 09.09.2021
Aktualizacja: 09.09.2021