Bobby Burger wchodzi w dark kitchens

Udostępnij artykuł

Sieć zapowiedziała pracę nad pięcioma nowymi markami, które miałyby działać w tej formule. W początkowej fazie skorzystają z nich obecni franczyzobiorcy, którzy prowadzą już swoje burgerownie. Jesienią 2023 roku opcja będzie już dostępna dla wszystkich zainteresowanych rozwojem biznesu gastronomicznego w tym formacie. 

W ofercie sieci znajdą się dwie marki wegańskie oraz trzy marki kuchni: amerykańskiej, azjatyckiej i polskiej. Koncepty będą sprzedawane w pakietach i funkcjonować w 100 proc. na rynku delivery. Oznacza to znacznie mniejsze wymagania lokalowe – Bobby Burger szacuje, że do otwarcia własnej kuchni wystarczy powierzchnia od 25 do 35 mkw. 

Z tego rozwiązania skorzystają także restauratorzy nie związani dotąd z siecią, którzy chcą poszerzyć zakres swojej działalności i mają ku temu odpowiednie zaplecze. 

Dark kitchens to nasza odpowiedź na potrzeby dzisiejszego rynku, mocno nadwyrężonego pandemią, inflacją i trudnościami na rynku pracowniczym. Z jednej strony koncepty wesprą nasze burgerownie, zapewniając im dodatkowe obroty z dowozów, z drugiej mogą stanowić samodzielny biznes – mówi Hubert Kacprzak, manager do spraw operacyjnych i sprzedaży Bobby Burger.

Główne zalety tego rozwiązania? Niższe opłaty stałe związane z wynajmem lokalu, brak sali konsumpcyjnej, a co za tym idzie, konieczności przeprowadzania kosztownej aranżacji czy mniejsza liczba pracowników. 

Proponowane przez nas formaty gastronomiczne sprawdzą się w dużych i średniej wielkości miastach, w których sektor dowozów jest mocno rozwinięty. Naszych partnerów wyposażać będziemy w pełną wiedzę dotyczącą kuchni i serwowanych potraw oraz strategię promocyjną i marketingową. Podobnie jak w przypadku Bobby Burger część składników przygotowana będzie w naszej warszawskiej kuchni centralnej, co pozwoli utrzymać wysoką jakość. Do tego szkolenia i wsparcie sieci na każdym etapie inwestycji – przekonuje Hubert Kacprzak. 

Nowe marki sieci Bobby Burger zadebiutują jeszcze wiosną tego roku. 

Źródło: Bobby Burger

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE marzec-kwiecień 2023
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Autor: Horecanet
Opublikowano: 17.04.2023
Aktualizacja: 17.04.2023