Caritas i Selgros zapraszają potrzebujących do wigilijnego stołu

Udostępnij artykuł

23 i 24 grudnia Caritas zorganizuje ponad 90 spotkań wigilijnych dla osób w kryzysie bezdomności, ubogich i potrzebujących. W całej Polsce przygotowane zostaną stoły z tradycyjnymi daniami wigilijnymi, a także paczki świąteczne dla ponad 22 tysięcy osób, które zasiądą do wspólnego odświętnego posiłku. Kolejny rok z rzędu partnerem strategicznym wydarzenia i fundatorem produktów jest Selgros. 

Wigilia z Selgros i Caritas

W wielu miejscach w Polsce, w małych i dużych miastach diecezje organizują wyjątkową wigilię. Potrzebujący zasiądą do wspólnego stołu, by zjeść odświętną kolację, podzielić się opłatkiem i odśpiewać kolędy.

W ramach tegorocznej akcji Selgros ufundował produkty spożywcze i przemysłowe, potrzebne do przygotowania i przeprowadzenia wieczerzy wigilijnych oraz świątecznych paczek dla ponad 22 tysięcy potrzebujących. Wśród darów znalazło się m.in. 6,5 tony karpia, 3 tony kiszonej kapusty czy ponad 30 tysięcy litrów barszczu czerwonego. Do tego też Caritas otrzymał potrzebne kubki, talerze, sztućce, obrusy, pojemniki na ciasta i wiele innych. To kilkaset ton produktów, o łącznej wartości niemal 700 000 złotych.

Jesteśmy dumni, że po raz kolejny możemy uczestniczyć w tworzeniu tak wspaniałego przedsięwzięcia, jakim jest wigilia dla osób potrzebujących. To już jedenasty raz, gdy jesteśmy partnerem strategicznym Wigilii Caritas, a z Caritas współpracujemy już od ponad 20 latmówi Cezary Furmanowicz, dyrektor marketingu Selgros. – Nasze doświadczenia związane z obsługą restauracji, hoteli, sklepów i punktów zbiorowego żywienia pozwalają nam na skuteczne niesienie pomocy w tym szczególnym dniu. Chcemy, aby nasze działania sprawiły, by święta dla tych kilkudziesięciu tysięcy osób były pełne ciepła, radości i pysznych potraw. 

Same produkty to jednak nie wszystko. Jak co roku, niezbędne jest wsparcie wolontariuszy. W tym roku do udziału w akcji zgłosiło się ponad 2100 osób. To parafialne zespoły oraz uczniowie i nauczyciele, którzy przygotują stoły, zapakują paczki i pomogą w organizacji tego wyjątkowego wydarzenia. Potrawy zaś przygotowywane są w dużej mierze przez siostry zakonne, które z poświęceniem niosą pomoc ubogim przez cały rok.

Wigilia z Selgros i Caritas

O Transgourmet Foodservice

To marka zaopatrująca klientów gastronomicznych za pomocą własnej nowoczesnej floty samochodów ciężarowych z nowoczesnego Centrum Logistyczno-Magazynowego zlokalizowanego w Ożarowie pod Warszawą oraz sieci magazynów typu cross-dock w całej Polsce.

O Selgros

To ogólnopolska sieć samoobsługowych hal handlowych, oferująca najwyższą jakość i świeżość produktów oraz pełne zaopatrzenie pod jednym dachem dla osób prowadzących działalność gospodarczą, klientów z branży HoReCa oraz indywidualnych. Wszechstronna oferta hal Selgros to jeden z najszerszych asortymentów na rynku. Selgros posiada 19 hal handlowych w całej Polsce, zlokalizowanych w: Białymstoku, Bytomiu, Gdańsku, Gliwicach, Lublinie, Łodzi (2 hale), Katowicach, Krakowie, Poznaniu (gdzie mieści się także Centralne Biuro Firmy), Radomiu, Szczecinie, Siedlcach, Warszawie (4 hale) i we Wrocławiu (także 2 hale).

Transgourmet i Selgros to marki handlowe używane przez Transgourmet Polska. Spółka wchodzi w skład Transgourmet Holding AG, która należy do szwajcarskiej Grupy Coop z siedzibą w Bazylei.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE wrzesień-październik 2023
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Nowości Gastronomiczne

Artykuł powstał we współpracy z marką Selgros.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione

Autor: Horecanet
Opublikowano: 21.12.2023
Aktualizacja: 21.12.2023