Carolina – najostrzejszy sos paprykowy w ofercie Fanex

Udostępnij artykuł
Polski producent sosów i dodatków dla branży HoReCa, w odpowiedzi na oczekiwania klientów oraz trendy gastronomiczne, wprowadził na rynek sos paprykowy Carolina. Jest on bez wątpienia najostrzejsz w ofercie marki. Receptura bazuje na papryce chili Carolina Reaper o ostrości min. 720000 SHU.

Bardzo ostra receptura jest odpowiedzią na zmieniające się oczekiwania klientów, którzy coraz częściej preferują egzotyczne smaki z dużą nutą pikanterii. Produkt skierowany jest do szeroko rozumianej gastronomii i całego rynku HoReCa, ale producent zamierza wprowadzić go także do internetowej sprzedaży detalicznej.

Sos Carolina z dodatkiem ostrych papryczek Carolina Raper, to idealny wybór dla fanów bardzo pikantnych smaków. Będzie pasował do większości wyrazistych potraw: mięs pieczonych oraz z grilla, curry, wyrazistych makaronów oraz do smażonego ryżu, a także do burgerów, hot-dogów i zapiekanek. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby z jego udziałem dodać pikanterii również prostym przekąskom czy sałatkom. Produkt ma czerwono-pomarańczową barwę oraz gęstą i delikatną konsystencję, w której zatopione są kawałki papryki.

Dzięki licznym test-panelom producenta, nowy sos posiada wysokie walory smakowe, które zostały docenione przez profesjonalnych kucharzy współpracujących z marką Fanex.

Wprowadzenie nowej, bardzo ostrej receptury sosu, to naturalna reakcja na potrzeby rynku, który stale monitorujemy. Zauważamy, że w Polsce mamy coraz większą liczbę zwolenników pikantnego jedzenia, które często traktowane jest przez nich wręcz jako kulinarne wyzwanie. Nasz sos to jednak nie tylko ostrość, ale jak w przypadku każdego innego wyrobu naszej marki, także bogaty smak przypraw i przyjemny aromat. Wielu Klientów już nie mogło się doczekać tej propozycji. Mamy nadzieję, że zasmakują oni w naszej nowej kompozycji – mówi Bożena Sajnog, kierownik ds. kuczowych klientów w Fanex Sp. z o.o.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE grudzień 2020
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 27.01.2021
Aktualizacja: 27.01.2021