Coffeeheaven wśród najlepszych pracodawców

Udostępnij artykuł

W pierwszej polskiej edycji Top Employers wyróżniono 14 firm. Certyfikaty przyznał instytut CRF, na podstawie wnikliwych analiz. Proces badawczy obejmował politykę personalną, szkolenia, rozwój kariery zawodowej, warunki pracy, kulturę organizacyjną firmy, wynagrodzenia i benefity. Badania wykazały, które z firm w najnowocześniejszy i najbardziej efektywny sposób zarządzają zasobami ludzkimi i te firmy zostały wyróżnione tytułem Top Employers 2010.

Od początku 2010 roku sieć zdobyła także trzy inne nagrody i wyróżnienia: tytuł Cafe Retailer Of The Year 2009, I i III miejsca podczas VIII SCAE Mistrzostw Barista Czech 2010 oraz II miejsce podczas I SCAE Mistrzostw Barista Bułgarii 2010.

Coffeeheaven to największa w Europie Środkowej sieć kawiarni licząca ponad 100 punktów w sześciu państwach – na terenie Czech, Słowacji, Łotwy, Bułgarii, Rumunii i Polski. Firma otworzyła pierwszy lokal w 2000 roku. Z analizy portalu Horecanet.pl wynika, że jest to druga pod względem wielkości sieć kawiarniana w Polsce. Wyprzedza ją jedynie Grycan Cafe, który posiada ponad 70 lodziarnio-kawiarni. W czołówce plasują sie także: Empik Cafe (prawie 60 lokali), Cafe Nescafe (około 40) oraz icoffee zarządzana przez Ruch SA (około 30).

Od kilku tygodni Coffeeheaven jest częścią brytyjskiego koncernu hotelowo-restauracyjnego Whitbread, który ma w swoim portfolio m.in. sieć Costa Coffee. Oferta została upubliczniona 15 grudnia 2009 roku, a transakcja, która warta jest około 36 mln funtów, została zaakceptowana przez akcjonariuszy Coffeeheaven pod koniec lutego br.

 

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 23.04.2010
Aktualizacja: 23.04.2010