Coffeeheaven wśród najlepszych pracodawców

Udostępnij artykuł

W pierwszej polskiej edycji Top Employers wyróżniono 14 firm. Certyfikaty przyznał instytut CRF, na podstawie wnikliwych analiz. Proces badawczy obejmował politykę personalną, szkolenia, rozwój kariery zawodowej, warunki pracy, kulturę organizacyjną firmy, wynagrodzenia i benefity. Badania wykazały, które z firm w najnowocześniejszy i najbardziej efektywny sposób zarządzają zasobami ludzkimi i te firmy zostały wyróżnione tytułem Top Employers 2010.

Od początku 2010 roku sieć zdobyła także trzy inne nagrody i wyróżnienia: tytuł Cafe Retailer Of The Year 2009, I i III miejsca podczas VIII SCAE Mistrzostw Barista Czech 2010 oraz II miejsce podczas I SCAE Mistrzostw Barista Bułgarii 2010.

Coffeeheaven to największa w Europie Środkowej sieć kawiarni licząca ponad 100 punktów w sześciu państwach – na terenie Czech, Słowacji, Łotwy, Bułgarii, Rumunii i Polski. Firma otworzyła pierwszy lokal w 2000 roku. Z analizy portalu Horecanet.pl wynika, że jest to druga pod względem wielkości sieć kawiarniana w Polsce. Wyprzedza ją jedynie Grycan Cafe, który posiada ponad 70 lodziarnio-kawiarni. W czołówce plasują sie także: Empik Cafe (prawie 60 lokali), Cafe Nescafe (około 40) oraz icoffee zarządzana przez Ruch SA (około 30).

Od kilku tygodni Coffeeheaven jest częścią brytyjskiego koncernu hotelowo-restauracyjnego Whitbread, który ma w swoim portfolio m.in. sieć Costa Coffee. Oferta została upubliczniona 15 grudnia 2009 roku, a transakcja, która warta jest około 36 mln funtów, została zaakceptowana przez akcjonariuszy Coffeeheaven pod koniec lutego br.

 

Opublikowano: 23.04.2010
Aktualizacja: 23.04.2010