Czy będą nowe obostrzenia?

Udostępnij artykuł
Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Adam Niedzielski, minister zdrowia podkreślił, że rząd od kilku dni obserwuje niepokojący trend wzrostu zakażeń koronawirusa w Polsce. Jednak, jak stwierdził, to anomalia związana z okresem poświątecznym. Na pytanie odnośnie nowych obostrzeń, Niedzielski odpowiedział: – Jeśli mielibyśmy argumenty, że jednak jest zmiana trendu, a rzeczywistość bywa dynamiczna, to decyzje o kolejnych obostrzeniach będą podejmowane, natomiast na tę chwilę takich decyzji nie ma.

Mamy systematyczne wzrosty. Poziom zakażeń jest zauważalnie większy. Dzisiejszy o ponad 10 proc. większy niż tydzień temu. Ta sytuacja budzi niepokój – powiedział Adam Niedzielski, minister zdrowia. (…) Analizując te dane musieliśmy odpowiedzieć sobie na pytanie czy związane jest to z okresem świątecznym, czy z przyjściem Omikronu do Polski. Przyglądając się temu i odnosząc dane do ubiegłego roku stwierdziliśmy, że jest to anomalia poświąteczna. Niemniej musimy przygotowujemy się do uderzenia Omikronu. Przewidujemy, że kumulacja nastąpi pod koniec stycznia – dodał minister.

Jak podkreślił, gdy w drugiej połowie pojawi się zwiększona skala zakażeń, rząd ma plany rozszerzenia infrastruktury szpitalnej. Do 60 tys. łóżek.

Funkcjonują rozwiązania, które maja wzmocnić opiekę przedszpitalną dla pacjentów na wczesnym stadium choroby – zaznaczył Adam Niedzielski.

Czy będą nowe obostrzenia? Niedzielski powiedział, że tak, jeśli zmieni się trend, czyli przyjdzie kumulacja Omikronu. Wtedy zostaną podjęte decyzje.

ŚWIAT HOTELI – LISTOPAD-GRUDZIEŃ 2021
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Od 15 grudnia obowiązują limity osób m.in. w restauracjach i hotelach – 30 proc. obłożenia. Ich zwiększenie jest możliwe tylko dla osób zaszczepionych zweryfikowanych przez przedsiębiorcę za pomocą certyfikatu COVID-19. Kluby nocne i dyskoteki są zamknięte.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 05.01.2022
Aktualizacja: 05.01.2022