Essity wspiera walkę z COVID-19

Udostępnij artykuł
Tork, marka należąca do Essity, angażuje się w walkę z COVID-19 organizując dostawy potrzebnych artykułów. Firma przekierowała swoją produkcję, koncentrując się na wytwarzaniu towarów, na które jest obecnie największe zapotrzebowanie.

Essity nieustannie chroni zdrowie swoich pracowników i klientów. W tej nowej rzeczywistości, priorytetem firmy jest dbanie o bezpieczeństwo. Oznacza to podjęcie dodatkowych działań, aby wspólnie tworzyć rozwiązania i wspierać osoby najbardziej narażone.

Firma Essity przekazała 200 tys. dolarów na rzecz Światowej Organizacji Zdrowia, aby pomóc zapobiegać rozprzestrzenianiu się pandemii COVID-19 oraz wesprzeć prace nad szczepionką. W ramach inicjatywy WHO dotyczącej bezpieczeństwa pacjenta oraz współpracując z lokalnymi władzami, firma aktywnie promuje znaczenie zaopatrzenia opieki zdrowotnej.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE – MARZEC 2020
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Essity bierze udział w szeregu inicjatyw wspierając szpitale i pracowników służby zdrowia w wielu krajach:

  • W Szwecji dział ds. Badań i Rozwoju Essity rozpoczął produkcję masek dla odwiedzających, a we współpracy z przedstawicielami szwedzkiego rządu, firma zaczęła wytwarzać specjalistyczne maski ochronne przeznaczone dla służby zdrowia. Pierwszym celem firmy jest wyprodukowanie trzech milionów masek chirurgicznych.
  • We Włoszech Essity wsparła lokalne szpitale przekazując 51 600 artykułów wyposażenia ochrony osobistej, w tym maski, rękawiczki i okulary.
  • Niemal 17 tys. rolek papieru toaletowego Tork trafiło do Amerykańskiego Czerwonego Krzyża i agencji Living Resources w Albany niosącej pomoc niepełnosprawnym.
  • 44 palety z pieluchami dla dzieci i środkami do higieny intymnej dla kobiet zostały przekazane uchodźcom na greckiej wyspie Lesbos.
  • Dostawy czyściw i papieru toaletowego o wartości ponad 20 tys. złotych zostały przekazane we współpracy z klubem GKS Jastrzębie do szpitali na Śląsku.

Na stronie internetowej marki Tork stale aktualizowane są informacje dotyczące COVID-19 i sposobów skutecznej ochrony przed wirusem: www.tork.pl/virus

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 27.04.2020
Aktualizacja: 27.04.2020