Filip Chajzer otworzył Kreuzberg Kebap i zapowiada drugi punkt

Udostępnij artykuł

W kwietniu w stolicy zadebiutował Kreuzberg Kebap – food truck z berlińskim kraftowym kebabem, stworzony przez znanego prezentera telewizyjnego, Filipa Chajzera. Miejsce działa przy ul. Burakowskiej 14, przy kampusie Forest. W planach jest kolejny punkt.

5 kwietnia w Warszawie zadebiutował Kreuzberg Kebap – food truck serwujący kraftowe kebaby, jakie znamy z Berlina. Koncept stworzony został przez znanego prezentera telewizyjnego, Filipa Chajzera. To nie pierwsze jego doświadczenia z gastronomią – na początku 2024 roku Chajzer wynajął lokal, w którym planował otworzyć bar ze śniadaniami i bezalkoholowymi drinkami. Ten pomysł jednak nie został zrealizowany.

Kreuzberg Kebap za to wydaje się być sukcesem – do lokalu ustawiają się kolejki.

“Marzyłem o sukcesie, ale on przerósł moje oczekiwania. To projekt stworzony w mojej głowie – od nazwy przez logo po marzenie o smaku, którego szukałem tak długo”. – komentował Filip Chajzer po otwarciu.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE marzec-kwiecień 2024
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

W Kreuzberg Kebap dostępne są kebaby w trzech wersjach: z kurczakiem, z wołowiną oraz w wersji wege – z warzywami. Są też dwie wersje lawaszu – z wołowiną i z kurczakiem. Wszystkie sosy są autorskie i przygotowywane na bazie jogurtu i sera tureckiego (z wyjątkiem sosu ostrego) .

Wymarzyłem sobie, że mój kebab będzie wyjątkowy przez smak i jakość. Jakość to czas. Np. na marynowanie mięsa, które jest topowe, a nie średnie bądź złe tylko zasypane przyprawami. Nasze mięso marynuje się 24 godziny i jest robione tylko i wyłącznie dla nas. Robimy sosy, bułki jadą z Berlina. – zachęca Filip Chajzer.

Prawdopodobnie w sezonie letnim możemy się spodziewać drugiego punktu pod szyldem Kreuzberg Kebap. “Kraft Kebap we Władku – co o tym myślicie?” – zapytał zaczepnie Filip Chajzer w mediach społecznościowych. Wynika z tego, że Władysławowo będzie kolejnym punktem, gdzie zjemy berliński kebab Filipa Chajzera.

Źródło: social media Kreuzberg Kebap i Filip Chajzer

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Agata Godlewska

Opublikowano: 09.05.2024
Aktualizacja: 09.05.2024