– W pierwszej połowie 2010 r. Grupa Kapitałowa Żywiec SA osiągnęła dobre wyniki pomimo spadku całego rynku piwa w Polsce. Pozytywny wpływ rezultaty miała koncentracja na analizie kosztów, wzmocnienie kursu złotego oraz polepszenie wydajności i efektywności systemu sprzedaży i dystrybucji – informuje spółka.
Skonsolidowany zysk Grupy z działalności operacyjnej wyniósł 216 mln zł w porównaniu z 188 mln zł w analogicznym okresie roku 2009, a skonsolidowany dochód całkowity to 159 mln zł w porównaniu z kwotą 130 mln zł w roku 2009. W 2010 roku polski rynek piwa utrzymywał tendencję spadkową (chociaż spadek był mniejszy niż w 2009 r.), co spowodowało 3-proc. zmniejszenie skonsolidowanych przychodów netto ze sprzedaży Grupy do wysokości 1729 mln zł.
Pomimo kurczącego się rynku piwa, eksport produktów Grupy zwiększył się o ponad 30 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2009 r. i był to wynik wyższy niż średnia dla całości eksportu polskich piw. Największa dynamikę wzrostu zanotowały marki Żywiec i Warka.
Piwa GK Żywiec warzone są w pięciu browarach: w Żywcu, Warce, Elblągu, Leżajsku oraz Cieszynie. Wszystkie browary wyposażone są w najnowocześniejsze urządzenia i stosują technologie, które gwarantują najwyższą jakość piwa.. Spółka obsługuje ponad 50 tys. punktów sprzedaży w kanałach: detal tradycyjny, gastronomia i hurt.
