Hochland Polska podsumowuje 2020 rok

Udostępnij artykuł
Priorytetami Hochland w Polsce w 2020 roku było zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom i produktom oraz utrzymanie ciągłości produkcji. Stawienie czoła zabójczemu wyzwaniu wymagało wprowadzenia mnóstwa procedur, ograniczeń i zabezpieczeń dla obniżenia ryzyka zakażenia wśród pracowników oraz zmiany organizacji produkcji, w tym wdrożenie, na ile to możliwe, trybu pracy zdalnej.

Poczuliśmy w Hochland niesamowitą solidarność i wzajemne wsparcie. Udowodniliśmy, że jesteśmy sprawną organizacją biznesową i mamy zdolność wypełniać swoją funkcję społeczną, czyli dostarczać niezbędnej wszystkim żywności. Jedocześnie rolnicy są dla nas nie tylko dostawcami surowca, ale i partnerami w biznesie. Stabilność gospodarcza około 500 polskich, rodzinnych gospodarstw, od których kupujemy mleko do produkcji serów, była dla nas bardzo ważna. Szybka adaptacja do nowych warunków i oczekiwań konsumentów i klientów to klucz. Byliśmy w komunikacji z konsumentem – pomagaliśmy przy rodzinnym gotowaniu z Hochlandem i Almette w domu.  Nie ograniczyliśmy zaplanowanych inwestycji. Hochland Polska kontynuował obraną kilka lat temu strategię zyskownego i zrównoważonego wzrostu. Zweryfikowaliśmy priorytety strategiczne i znacznie więcej uwagi przywiązujemy do kwestii digitalizacji, ochrony środowiska i klimatu czy dobrostanu zwierząt. Hochland Polska dołączyła do grupy Partnerów Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Mamy pełną świadomość, że człowiek jest integralnym elementem natury i ma na nią wpływ, dlatego dokładamy wszelkich sta­rań, by mieć pozytywny wpływ na śro­dowisko. Wprowadzamy innowacje dotyczące produktów, składu i opakowań. Wprowadziliśmy z dużym powodzeniem serki twarogowe Almette bez laktozy, a także Hochland, Naturalnie, że pyszny! – sery kremowe, które zawierają wyłącznie naturalne składniki. Eliminacja tzw. dodatkowych składników to znaczący trend, który powoduje, że producenci coraz więcej uwagi poświęcają produktom naturalnym.

Sery z oferty Hochland, ale przede wszystkim także nowości rynkowe zostały w 2020 roku nagrodzone w wielu konkursach, przywołam tylko kilka z nich.  Almette bez laktozy zostało Perłą Rynku FMCG 2020 – otrzymało Złoto I Miejsce w kategorii Produkty Dietetyczne. Zdobyło także Złoty Medal w konkursie „Good cheese” w kategorii serek do smarowania.  Almette bez laktozy nagrodzono też Złotą Innowacją FMCG 2020 w kategorii SMAK, a Hochland, Naturalnie, że pyszny! Złotą Innowacją FMCG 2020 w kategorii SKŁAD. Almette śmietankowy bez laktozy zajęło I miejsce w kategorii Top jakość w konkursie Lider Forum 2020. Almette bez laktozy śmietankowy, jak i Hochland Naturalnie, że pyszne! Gouda otrzymały godło „Doceń polskie” w ramach Programu pod Patronatem Honorowym Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. To dowód na to, że nasze strategie, tj. stawianie na lokalnych dostawców i sprawdzonych partnerów biznesowych oraz przykładanie ogromnej wagi do jakości i pochodzenia surowców, sprawdzają się. Choć jesteśmy dużą firmą, o rozbudowanej strukturze, cały czas  zachowujemy elastyczność w działaniu i zdolność do dynamicznego reagowania na zmiany sytuacji rynkowej. To pozwala nam patrzeć w przyszłość z optymizmempodsumowuje Jacek Wyrzykiewicz PR & Marketing Services Manager w Hochland Polska.

Firma Hochland istnieje na polskim rynku od początku lat 90-tych. W Polsce działają dwa zakłady produkcyjne – w Kaźmierzu i Węgrowie. Hochland, Almette, Valbon to wiodące na rynku marki, pod którymi kryje się cała gama produktów, dostępna także dla rynku HoReCa. Wszystkie produkty z oferty Hochland wyróżnia doskonały smak i najwyższa jakość, dzięki najlepszym surowcom i technologiom.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 28.12.2020
Aktualizacja: 29.12.2020