Jak usunąć kamień wodny?

Każdy z nas lubi przebywać w zadbanych pomieszczeniach, ponieważ od razu wzbudza to nasze zaufanie. Z tego powodu najchętniej bierzemy kąpiel w czystej kabinie czy myjemy ręce używając czystej baterii. Zdecydowanie lepiej pije nam się też ze szklanki, która nie posiada smug i zacieków. Jak łatwo i szybko usunąć kamień wodny?

To nic innego, jak osad węglanu wapnia i magnezu, który powstaje w wyniku termicznego rozkładu związków znajdujących się w wodzie. Woda zawiera różne związki mineralne, które osadzają się na powierzchni. Wszystko to prowadzi do powstania kamienia. Do usuwania kamienia wodnego stosuje się środki o bardzo niskim pH, czyli zawierających kwasy. Pomiędzy kwasami, a kamieniem wodnym zachodzi reakcja chemiczna. W ten sposób nierozpuszczalne w wodzie węglany zostają rozpuszczone przez kwasy. Używając takich preparatów, trzeba być jednak ostrożnym, gdyż nie wszystkie powierzchnie są odporne na kwaśne środowisko. Może dojść do zmatowienia mytej powierzchni i dlatego zawsze należy sprawdzić działanie produktu myjącego na małej powierzchni w mało widocznym miejscu.

>>> HOT NEWS: AMARO OTWIERA RESTAURACJĘ W ZAKOPANEM <<<

Kamień szczególnie widoczny jest w kabinach prysznicowych, a brak systematyczności w ich czyszczeniu może doprowadzić do trudności w usunięciu osadu. Przy wyborze preparatu należy kierować się materiałem, z którego kabina została wykonana oraz rodzajem szkła, ponieważ nie każdy preparat dedykowany ściankom kabiny będzie gwarantował skuteczność. Wręcz przeciwnie! Może się okazać, że użycie go wyrządzi więcej złego niż dobrego. Na początek trzeba ocenić ogólny stan kabiny. Te zabrudzenia, które uznamy za mocniejsze, można usunąć, używając koncentratu Clinex W3Multi, który poradzi sobie z nawarstwionymi zanieczyszczeniami. Zdecydowanie warto posiadać taki preparat w swojej łazience. Natomiast do codziennej pielęgnacji znakomity okaże się Clinex W3 Active Shield, który jest bardzo skuteczny i bezpieczny dla czyszczonej powierzchni. Zasługuje on na szczególną uwagę, gdyż zawiera w składzie polimery oraz ma właściwości hydrofilowe w odróżnieniu od większości produktów zabezpieczających, które mają właściwości hydrofobowe. To jego główna zaleta, która wyróżnia go spośród innych produktów tego typu. Clinex W3 Active Shield powoduje również, że czyszczona powierzchnia jest błyszcząca. Efekt ponownego osadzania się brudu jest opóźniony, a proces kolejnego mycia jest łatwiejszy, gdyż zawarte w nim polimery wypełniają mikrorysy.

Clinex W3 Active Shield – czyści, nabłyszcza, chroni

Clinex W3 Active Shield jest preparatem wielofunkcyjnym, ponieważ:
– dokładnie czyści powierzchnie ścian i nie pozostawia smug, ani żadnych innych śladów.
– nadaje szkłu kabiny efekt nabłyszczenia. To oczywiście dobrze świadczy o gospodarzach domu czy właścicielach hotelu, gdyż wielu ludzi uważa, że zadbana łazienka jest gwarancją tego, że wszystkie pozostałe pomieszczenia jak np. kuchnia również charakteryzują się nieskazitelną czystością.
– pozwala zaoszczędzić czas, energię i pieniądze, ponieważ skutecznie spowalnia proces powstawania nowych zabrudzeń.
– preparat głęboko wnika w istniejące już mikrorysy, a dzięki temu kolejne mycie ścian kabiny jest znacznie szybsze i łatwiejsze. W efekcie uzyskanie optymalnego efektu wizualnego to tylko formalność.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE – WRZESIEŃ / PAŹDZIERNIK 2019
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.