– Właśnie podpisaliśmy kolejną umowę na kompleksowe wykonawstwo systemu klimatyzacyjnego i wentylacyjnego, tym razem dla jednej z restauracji w woj. lubuskim. Z punktu widzenia operacyjnego w drugiej połowie roku sprzyjają nam warunki atmosferyczne. Tegoroczny lipiec był obok tego z 2006 roku najcieplejszy od 55 lat, sierpień także może być rekordowy. Natomiast pierwsza połowa br. to w znacznej mierze długa i ciężka zima, w wyniku której wielu przedsiębiorców odłożyło swoje inwestycje na później. Teraz obserwujemy wyraźne ożywienie, w związku z realizacją przełożonych prac. Liczymy, że taka sytuacja przełoży się pozytywnie na wynik finansowy już w trzecim kwartale br. – mówi Robert Kopeć, prezes zarządu Komfort-Klima SA.
W czerwcu 2010 roku Komfort-Klima zadebiutowała na rynku NewConnect. Debiut poprzedzony został prywatną emisją akcji, z której pozyskano milion złotych. Środki z emisji Spółka wydatkuje na rozwój sieci oddziałów, a także zakup nowoczesnych maszyn do czyszczenia kanałów wentylacyjnych.
Na koniec II kwartału 2010 spółka wypracowała 1 mln zł przychodu. Oznacza to wzrost o 20 procent porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Spółka zanotowała ujemny wynik netto (-113,8 tys. zł). Jest to wynik ciężkiej i przedłużającej się tegorocznej zimy.
