Trwają zgłoszenia do konkursu barmańskiego World Class

Udostępnij artykuł
Po roku przerwy spowodowanej pandemią COVID-19, polscy barmani znów będą mogli się zmierzyć się w turnieju na umiejętności i kreatywność. Właśnie wystartowały krajowe kwalifikacje do najbardziej prestiżowego konkursu barmańskiego: World Class Competition 2021. Tegoroczny finał odbędzie się w Madrycie. Termin internetowych zgłoszeń do polskiego etapu upływa 21 marca.

Maciej Mazur z Krakowa zachwycił międzynarodowe jury World Class Competition 2019 w Glasgow. Piąty w historii reprezentant Polski w konkursie podczas światowego finału World Class 2019 zajął 15. lokatę – to najwyższy wynik Polaka do tej pory.

Pod okiem Macieja oraz Marcina Kruka z Warszawy, zwycięzcy World Class Poland 2018, kandydaci będą przygotowywać się i rywalizować w nowej edycji konkursu.

Wreszcie jest! Wyczekiwany przez całe środowisko barmańskie, wytęskniony przez pasjonatów sztuki koktajlowej, konkurs World Class powraca. Po pięciu krajowych edycjach, tych wrażeń brakowało w 2020 roku powiedział Maciej Mazur, Barman Roku World Class Poland 2019, współzałożyciel krakowskiego koktajlbaru TAG.

World Class to konkurs wszechstronnie oceniający umiejętności i kreatywność barmanów. To także wielkie emocje rywalizacji, forum wymiany wiedzy i doświadczeń, kreowania trendów, święto smaku i gościnności, na które co roku czekają tak adepci, jak i weterani sceny barmańskiej w Polsce oraz na świecie.

Trudno sobie wyobrazić, aby wydarzenie mogło się odbyć w pełni online. Dlatego cieszę się, że organizator wypracował formułę wydarzenia, która pozwoli na podtrzymanie tradycji spotkania barmanów z całego świata, by nadal dzielić się konkursowymi emocjami dodał Maciej Mazur.

W tym roku znów ponad 10 tys. barmanów w 60 krajach ubiegać się będzie o przepustkę do globalnego finału konkursu World Class. Krajowe biuro konkursu, Diageo Reserve World Class Poland, przyjmować będzie zgłoszenia do 21 marca za pośrednictwem strony DiageoBarAcademy.com. Zadaniem kandydatów będzie przygotowanie receptury i prezentacja autorskiego koktajlu zgodnie z jedną z czterech prezentacji opisanych w regulaminie konkursu.

Jestem niezwykle podekscytowany nową edycją konkursu. Każdy kolejny rok zaskakuje i zachwyca poziomem rywalizacji barmanów. Okres pandemii jest trudny dla całej sceny barmańskiej, ale jestem pewien, że barmani świetnie wykorzystali ten czas na rozwój umiejętności i innowacji. To pozwala oczekiwać wielu zgłoszeń do konkursu i pokazu ogromnej kreatywności za baremdodaje Marcin Kruk, zwycięzca World Class Poland 2018, który rozwija koncept barowy dla sieci restauracji “ORZO” oraz hiszpańskiej restauracji “El Botellón” w Warszawie.

24 barmanów i barmanek (top 24), których internetowe prezentacje okażą się najlepsze, spotka się już osobiście w krajowym półfinale i finale World Class Poland. Wydarzenie odbędzie się w dniach 26-29 kwietnia. Spośród kandydatów wyłoniony zostanie polski Barman Roku 2021, który otrzyma bilet na zawody w Madrycie.

To dla mnie prawdziwy zaszczyt, że mogę potwierdzić, że światowe finały światowej klasy odbędą się w dniach 5-8 lipca w Madrycie. Gdy barmani szlifowali swoje umiejętności, organizator konkursu wypracował szereg procedur i scenariuszy, by zapewnić, że etapy krajowe etapy oraz globalny finał mogły się odbyć w sposób bezpieczny i zgodny ze wszystkimi obowiązującymi wytycznymi chroniącymi zdrowie uczestników mówi Bartosz Paśko, Kierownik Aktywacji w kanale On Trade, Diageo Reserve.

W stronę sławy

World Class Competition to najbardziej prestiżowy konkurs barmański globu. Od 2009 roku mistrzowie sztuki koktajlowej rywalizują w nietuzinkowych okolicznościach i miejscach, od Glasgow, Londynu, Berlina, po Kapsztad, Miami czy Meksyk. Po globalne trofeum World Class sięgnęli do tej pory reprezentanci: Francji, Grecji, Hiszpanii, USA, Wielkiej Brytanii, Kanady oraz dwukrotnie – Australii i Japonii. W 2019 roku tytuł Barmanki Roku powędrował do Bannie Kang z Singapuru.

Aleja sławy polskiej edycji World Class liczy już pięć gwiazd – tyle edycji konkursu odbyło się do tej pory nad Wisłą. Dotychczasowi reprezentanci Polski w globalnych finałach World Class – Maciej Mazur, Marcin Kruk, Janusz Lemiesz, Paweł Rodaszyński i Mateusz Szuchnik – to dziś gorące nazwiska sceny barowej i koktajlowi influencerzy.

Zgłoszenie: www.diageobaracademy.com

Regulamin konkursu: www.diageobaracademy.com/…/wor…/world-class-tcs/

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 04.03.2021
Aktualizacja: 04.03.2021