Makro Polska z certyfikatem dystrybucji produktów ekologicznych

Potwierdza zgodność na wprowadzenie na rynek spożywczych produktów ekologicznych. Został przyznany przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji w Pile.

Certyfikat „eko” obowiązuje przez najbliższych 18 miesięcy i obejmuje wszystkie najważniejsze grupy produktów. Chodzi o m.in. pieczywo, wędliny, świeże, wędzone i mrożone ryby. Także nabiał (jaja, mleko, masło, sery i inne), warzywa i owoce oraz soki i napoje owocowe, a także makarony, oleje, kawę, herbatę i wiele innych towarów.

Certyfikacja była wieloetapowa i obejmowała cały proces postępowania z towarem. Od jego zamówienia u producentów, poprzez dostawę i dokumentację dostaw, kontrolę jakości, aż po sprzedaż. Audytorzy podczas wizyt w halach Makro sprawdzili również wiedzę personelu z zakresu oferty produktów „bio” i „eko”. Zweryfikowali także higienę w miejscu sprzedaży oraz przebieg procesu reklamacji ekologicznych towarów. Równie ważny był sposób pakowania i czytelnego oznaczenia produktów. W odpowiednim „zaliczeniu” tego audytu pomógł wdrożony niedawno przez Makro nowy system oznaczania produktów. Zarówno pod względem produkcji ekologicznej, jak i właściwego postępowania z niepotrzebnymi opakowaniami.

Makro z certyfikatem

Certyfikat sprzedaży produktów ekologicznych jest zwieńczeniem wielu działań podjętych przez Makro. Z naciskiem na dobro naszej planety i zmniejszenia negatywnego wpływu działalności człowieka na środowisko przyrodnicze. Jego zdobycie wieńczy wielomiesięczną pracę polegającą na przygotowaniu listy dostępnych w ofercie sieci produktów EKO/BIO/Organic, zebraniu wymaganych certyfikatów dostawców i producentów, opisaniu procesów związanych z obrotem tymi produktami oraz przeprowadzeniu szkoleń dla Działów Handlowych i hal. Tym bardziej cieszy więc końcowy sukces – efekt starań wielu pracowników Makro.

„Zielona rewolucja” to część misji Makro Polska, dlatego działania na rzecz rozszerzania ekologicznego podejścia do biznesu będą przez sieć kontynuowane. Kolejne zaplanowano już na najbliższe miesiące.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE grudzień 2020
>> kliknij, aby się zapoznać s
ię z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.