Mateusz Zielonka oraz Błażej Koperski z Master Chefa stworzą menu nowej restauracji w Przystani Warszawa

Udostępnij artykuł

Jak informuje Urząd m.st. Warszawy, miasto rozstrzygnęło przetarg na ośmioletnią dzierżawę kompleksu drewnianych budynków na Cyplu Czerniakowskim. Konsorcjum Przystań Warszawa planuje tam zajęcia wodniackie i sportowe, za które będzie odpowiedzialna m.in. multimedalistka olimpijska Agnieszka Kobus-Zawojska, a także rekreacyjne oraz kulturalne. Dostępna będzie również kawiarnia i restauracja. Jej karta dań zostanie ułożona we współpracy z Mateuszem Zielonką oraz Błażejem Koperskim — uczestnikami programu Master Chef.

Przystań Warszawa położona jest w Śródmieściu, na bulwarze Flotylli Pińskiej przy ul. Zaruskiego w bezpośrednim sąsiedztwie Portu Czerniakowskiego. Łączna powierzchnia terenu to ponad 2 tys. m2. Budynki położone są wśród zieleni, nie brakuje tu małej architektury. Wystarczy przenieść kajak lub łódkę z hangaru przez przejście podziemne, by przenieść się na wygodny pomost w porcie.

Mieszkańcy stolicy już w zeszłym roku mieli okazję skorzystać z oferty Przystani Warszawa – wielu wydarzeń kulturalnych, zajęć jogi, zajęć SUP czy spływów kajakowych.

Wzbogacenie otoczenia Portu Czerniakowskiego i warszawskiego odcinka Wisły o kolejną przestrzeń pełną atrakcji sportowych i rekreacyjnych, edukacyjnych i kulturalnych zapowiada świetny sezon w Dzielnicy Wisła. W Przystani Warszawa każdy znajdzie coś dla siebie. To świetne miejsce na spacer z psem, na różne aktywności, na spotkania z rodziną lub znajomymi blisko natury. W nadchodzącym sezonie zapraszamy, aby właśnie w tym miejscu, nomen omen, przystanąć nad Wisłą. Zachwycić się rzeką, złapać oddech i sprawdzić bogatą ofertę zajęć dla każdego – mówi Magdalena Młochowska, dyrektorka koordynatorka ds. zielonej Warszawy.

Atrakcje sportowe

Miłośnicy sportów wodnych – profesjonaliści i amatorzy – znajdą dla siebie wiele atrakcji. W planach są zajęcia dla kajakarzy, wioślarzy, użytkowników supów i żaglówek.

W Przystani Warszawa ma się również pojawić oferta dla fanów rowerów, a także profesjonalne zajęcia ogólnorozwojowe i treningi biegowe. Osoby zainteresowane sztukami walki będą mogły skorzystać z treningów grupowych oraz personalnych. Będą to zajęcia dla wszystkich chętnych – dzieci, młodzieży, dorosłych oraz seniorów.

Przystań Warszawa jest obiektem całorocznym, dlatego będą prowadzone również zajęcia na ergometrach. W strefie regeneracji zostaną zorganizowane cykle zajęć fizjoterapeutycznych, jak również dotyczących odżywiania i dietetyki. Ponadto będzie można skorzystać z sauny i strefy relaksu.

Zgodnie z ofertą zajęcia mają poprowadzić organizacje pozarządowe i podmioty komercyjne, takie jak Stowarzyszenie Olimpijskie Wygrywamy, SUP Academy, OK Events, Drużyna Sportowa Ośka Warszawa Cycling Team, Klub Brazylijskiego Jiu-Jitsu i Fundacja Teal House.

Przystań Warszawa

Kawiarnia Relaks i restauracja Oaza

W jednym z budynków powstanie nowoczesna restauracja Oaza, której wystrój będzie dostosowany do zielonego otoczenia. Oparta na naturalnych produktach karta dań zostanie ułożona we współpracy z Mateuszem Zielonką oraz Błażejem Koperskim — uczestnikami programu Master Chef.

W budynku przewidziano też kameralną scenę, na której będą odbywać się akustyczne koncerty, spektakle i warsztaty. Za teatr otwarty, inkluzywny i budujący wspólnotę odpowiadać będzie Fundacja Teal House.

Od strony ul. Zaruskiego powstanie miejsce dla miłośników kawy – Kawiarnia Relaks (trzeci punkt tej marki w Warszawie), której właścicielem jest Piotr Bujnowski.

Pierwsze aktywności i atrakcje planowane są już w na przełomie maja i czerwca.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE listopad-grudzień 2023
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Źródło: Urząd m. st. Warszawy

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Horecanet

Autor: Horecanet
Opublikowano: 20.02.2024
Aktualizacja: 20.02.2024