Neutralizacja powierzchni – dlaczego jest tak istotna?

W skład płynów do mycia podłóg wchodzą detergenty, zwilżacze, rozpuszczalniki, barwniki, substancje ochronne i nabłyszczające oraz kompozycje zapachowe. Każda ze składowych musi pojawić się w odpowiednich ilościach. Gdy smugi stają się zmorą może to oznaczać, że pomijasz neutralizację.

To nic innego, jak mycie powierzchni dużą ilością wody. Smugi pojawiają się w wyniku zastosowania większego stężenia roztworu do mycia podłóg niż zalecane jest to na opakowaniu. Prowadzi to do odkładania się preparatu na posadzce, przez co szybciej się brudzi. Właśnie dlatego tak istotne jest stosowanie preparatów w odpowiednich proporcjach. Jeśli już zdarzyło nam się źle wyliczyć odpowiednią ilość preparatu najlepiej przystąpić do neutralizowania.

Neutralizację powierzchni należy wykonywać zawsze po przeprowadzonym myciu gruntownym, ponieważ stosowane do niego środki posiadają skrajne pH, a dodatkowo zawierają dużo detergentów. Musimy je dokładnie zmyć. Pominięcie tego etapu sprawiłoby pozostawienie np. resztek brudu, co mogłoby wpłynąć na szybsze przyleganie zanieczyszczeń.

Warto także pamiętać, że jakościowe produkty pozostawiają warstwę ochronną na czyszczonej powierzchni, która sprawia, że zabrudzenia na niej osadzają się wolniej. To pozwala zaoszczędzić pieniądze.

SWEETS & COFFEE
NAJBARDZIEJ PRAKTYCZNE, NOWOCZESNE I NIEZALEŻNE
CZASOPISMO BRANŻY
> link do aktualnego numeru <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.