Nowy program ekologiczny Grupy Dobry Hotel

Udostępnij artykuł

W ramach programu #DobryZNatury od początku 2022 roku w obiektach zarządzanych przez grupę Dobry Hotel wprowadzane są ekologiczne akcesoria. Wykonane są z biodegradowalnych lub posiadających zminimalizowany wpływ na środowisko materiałów.

Ekologiczne produkty - Dobry Hotel
Ekologiczne produkty – Dobry Hotel

#DobryZNatury (GoodByNature) to autorski program Dobrego Hotelu, którego misją jest promowanie postaw związanych z ochroną środowiska i zrównoważonym rozwojem. Działania na rzecz tej inicjatywy mają na celu stopniowe minimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko oraz generowania śladu węglowego. Realizowane dotychczas akcje dotyczyły m.in. instalowania w hotelach systemów i urządzeń oszczędzających energię elektryczną i pozyskujących ją z odnawialnych źródeł. Wprowadzenia do użytku służbowego pojazdów hybrydowych. Rozwoju infrastruktury sieci w zakresie segregacji i przetwarzania odpadów. A także angażowania się w odbudowę ekosystemu poprzez tworzenie pasiek pszczelarskich oraz budowanie schronień dla owadów, ptaków czy jeży.

Od 1 stycznia 2022  w hotelach grupy rozpoczęto proces sukcesywnego wprowadzania akcesoriów i opakowań pochodzących z biodegradowalnych materiałów. W skład produktów programowych #DobryZNatury wchodzą czepki do włosów, gąbki do czyszczenia obuwia, grzebień, zestaw do golenia, zestaw do mycia zębów, przybory kosmetyczne, zestaw do szycia, łyżka do butów, szczotka do ubrań i torby na brudną bieliznę.

Materiały wykonano z takich materiałów jak skrobia kukurydziana i wheat straw. Do opakowań wykorzystano stone paper z nadrukiem wykonanym w 100% tuszami sojowymi.

ŚWIAT HOTELI – LISTOPAD-GRUDZIEŃ 2021
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Wheat straw – co to?

Wheat straw (słoma pszenna) traktowano niegdyś jako odpad. Obecnie, dzięki postępowi technologicznemu i zwiększeniu powszechnej świadomości w zakresie ekologii, łodygi pozostałe po zebraniu ziaren pszenicy wykorzystuje się do wytworzenia substancji podobnej do plastiku. Polimery tworzone ze słomy pszennej są całkowicie naturalne, a ich produkcja znacznie przyczynia się do ograniczenia efektu cieplarnianego. Ponadto, produkty powstające ze słomy pszennej cechują się dużą wytrzymałością. Z kolei  Stone paper (mineralny papier kamienny) wytwarza się z węglanu wapnia. W produkcji stone paper nie stosuje się kwasów ani wybielaczy. Natomiast zwiększona gęstość tego materiału eliminuje konieczność jego powlekania lub laminacji. Produkcja papieru kamiennego wymaga mniejszego zużycia wody i drewna w porównaniu do standardowych procesów, a także cechuje się zmniejszoną emisją CO2. 

Tusz sojowyto specjalny rodzaj atramentu, który wytwarza się z ziaren soi. Czyni go to bardziej przyjaznym dla środowiska, niż tradycyjny atrament na bazie ropy naftowej. Dodatkowo, atrament sojowy ułatwia proces recyklingu papieru i cechuje się dokładniejszymi kolorami.

O Grupie Dobry Hotel

Dobry Hotel jest ogólnopolską siecią obiektów hotelarsko-gastronomicznych, która operuje 15 hotelami znajdującymi się na terenie całego kraju. W skład obiektów zarządzanych przez Dobry Hotel wchodzą: Arkon Park w Gdańsku, Różany Gaji oraz Longstay Premium Apartments w Gdyni, sopockie Villa Sedan i Aqua Sopot, Dom Zdrojowy w Jastarni, Hotel Mikołajki w Mikołajkach, Hotel Altus Poznań Old Town w Poznaniu, krakowskie Hotel Unicus Kraków Old Town, H15 Palace Hotel i pięciogwiazdkowy Hotel Unicus Palace, Hotele Tatrzańska Ostoja i Aquarion w Zakopanem oraz warszawskie hotele Moxy Warsaw Praga i H15 Boutique.

Źródło: Dobry Hotel

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Autor: Horecanet
Opublikowano: 31.01.2022
Aktualizacja: 01.02.2022