Pierwszy ibis Styles w Danii otwarty

Udostępnij artykuł

Otwarcie ibis Styles Copenhagen Ørestad to debiut marki hoteli klasy midscale zarówno w Danii, jak i w całej Skandynawii. Nowy obiekt zlokalizowany w centralnej dzielnicy biznesowej Ørestad, niedaleko centrum Kopenhagi, oferuje gościom 186 pokoi.

ibis Styles Copenhagen Ørestad

Położony w popularnym kompleksie Nest45, wielofunkcyjnym budynku DGNB, nowy hotel znajduje się w dzielnicy biurowej Ørestad słynącej z wielokrotnie nagradzanej współczesnej architektury miasta współgrającej z zielonymi terenami Amager Fælled. Oferta ibis Styles Copenhagen Ørestad jest skierowana zarówno do osób podróżujących w weekendy, jak i biznesmanów czy rodzin, dzięki lokalizacji: 15 minut jazdy metrem od głównego dworca kolejowego i 19 minut drogi od lotniska Kastrup w Kopenhadze.

Goście mają do dyspozycji: wypożyczalnię rowerów, udogodnienia dla rodzin, strefę do pracy i longue z bezpłatnym WiFi w całym budynku. W hotelu znajdują się też sygnowane marką ibis Styles Sweet Bed, zapewniające najlepszy sen i wypoczynek.

Zaprojektowany z myślą o naturze i urbanistyce

Kopenhaga jest znana z tradycji designerskich, stylu życia i terenów zielonych – większość mieszkańców miasta mieszka w promieniu 300 m od naturalnej roślinności. Dlatego połączenie miasta z przyrodą było inspiracją przy projektowaniu hotelu.

Budynek, w którym znajduje się nowy ibis Styles został zaprojektowany przez Holscher Nordberg Architects w Kopenhadze, a projekt wnętrz wykonał holenderski dom projektowy Mulderblauw. Dzięki połączeniu sił uznanych designerów, hotel odznacza się stylem, z nowoczesnymi pokojami i przestrzeniami miejskimi, wypełniającymi motyw przewodni, z wieloma dodatkami jak neonowe cytaty, oświetlenie wodospadu, graffiti, ilustrowane tapety czy kwiatowe dywany. Wystrój pokoi utrzymany w zieleniach i błękitach, nawiązuje do okolicznych krajobrazów i dróg wodnych, a widok z okien kieruje wzrok gości na wielokrotnie nagradzaną architekturę, rezerwaty przyrody oraz lśniące iglice i kopuły miasta.

W miejsko-przyrodniczą koncepcję wpisuje się także hotelowa restauracja, Sunder, której menu nawiązuje do tłumaczenia nazwy w języku angielskim („dzielić”) i duńskim („zdrowsze”). Zdrowe opcje śniadaniowe obejmują duńskie przysmaki, takie jak domowa granola, a także zestaw smakołyków dla dzieci do samodzielnego przygotowania. Z kolei na lunch i kolację hotel oferuje szereg energetycznych sałatek i zdrowych opcji, w tym naleśniki ze szpinakiem i tosty z leśnymi grzybami. Miłośnicy słodyczy będą zachwyceni domowej roboty baklawą, lodami i pieczoną dynią polaną miodem od duńskich pszczół, co stanowi kreatywną wariację na temat natury.

Kreatywne i przyciągające wzrok lobby z otwartą aranżacji, bar i przestrzeń jadalniana zostały zaprojektowane jako miejsca dla ludzi, zachęcające zarówno mieszkańców, jak i gości do pracy, spotkań towarzyskich i relaksu. Dzięki kolorowym ścianom, tapetom inspirowanym naturą, a także wygodnym siedziskom ze stanowiskami do pracy, hotel oferuje doskonałe tło dla jasnych i dynamicznych ujęć do mediów społecznościowych oraz ciche zakątki.

Cieszymy się, że otwieramy hotel ibis Styles w rozwijającej się dzielnicy Ørestad i wprowadzamy tę kreatywną, uwielbianą markę hotelową do Skandynawii. Pary, rodziny, podróżujący w pojedynkę i goście biznesowi mogą spodziewać się pobytu, który łączy przyrodę, kulturę i ekscytującą Kopenhagę w atrakcyjnej cenie z zachwycającymi detalami i swobodną atmosferą. Nie możemy się doczekać, aby ich powitaćzaznacza Louise Adolph general manager, ibis Styles Copenhagen Ørestad oraz członek Borealis Hotel Group.

Nowoczesna dzielnica Kopenhagi

Ørestad to jedna z dynamicznie rozwijających się dzielnic biznesowych Kopenhagi, zlokalizowana na południe od centrum miasta. Miejsce łączy w sobie miejski klimat i zieloną przyrodę wraz z międzynarodowymi artystami w Royal Arena i DR Koncerthuset, a także dzikie łąki i wrzosowiska w jednym z najpiękniejszych terenów zielonych w Kopenhadze, Amager Fælled, zaledwie kilka kroków dalej.

Nowy ibis Styles to inspiracja do miejskiego życia w przyjaznym i zrównoważonym klimacie w otoczeniu arcydzieł duńskiej architektury wiodącej firmy BIG tuż przy tej samej ulicy, a także w pobliżu Field’s, największego centrum handlowego w Danii. Do centrum Kopenhagi można dotrzeć w mniej niż 15 minut, do zabytkowego portu Nyhavn i centralnego parku rozrywki, Ogrodów Tivoli. Hotel dzieli także tylko 30 minut jazdy pociągiem lub 40 minut jazdy samochodem do Malmö w Szwecji, dzięki czemu jest dobrym miejscem do odkrycia atrakcji turystycznych w całym regionie Skandynawii.

Źródło: Accor

ŚWIAT HOTELI – LISTOPAD-GRUDZIEŃ 2022
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Świat Hoteli listopad-grudzień 2022

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Autor: Horecanet
Opublikowano: 13.02.2023
Aktualizacja: 14.02.2023