Poznań wspiera partnerskie miasto Charków

Udostępnij artykuł

Nie ustaje wsparcie dla drugiego największego miasta w Ukrainie. W odpowiedzi na zapotrzebowanie przekazane przez mera Charkowa na początku marca ze stolicy Wielkopolski wyruszyły pierwsze samochody z pomocą humanitarną. Caritas Poznań wraz z firmami zlokalizowanymi w Poznaniu, m.in. Selgros Cash & Carry, pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania przygotował kolejne towary, które 24 marca wyruszyły na tereny objęte wojną.  

Relacje partnerskie pomiędzy Poznaniem i Charkowem trwają już ponad 20 lat. Zakres współpracy obejmuje m.in. edukację, kulturę, sport. Obecnie jednak, w obliczu toczonych działań wojennych i zaburzonych łańcuchów dostaw, niezbędne jest niemal wszystko co potrzebne do życia. Włodarze Poznania pozostają w stałym kontakcie z merem Charkowa i jego bezpośrednim otoczeniem. Starają się wspierać bratnie miasto w możliwie najszerszym zakresie. Działania koordynuje Caritas Archidiecezji Poznańskiej, który pozyskuje najpotrzebniejsze do życia artykuły od firm i darczyńców. W pomoc od razu włączył się Selgros Cash & Carry. Centralne biuro firmy znajduje się w Poznaniu. Z Caritas – jako wieloletni partner – współpracuje od niemal dwóch dekad, biorąc udział w inicjatywach lokalnych i ogólnopolskich. Takich jak „Wigilia Caritas” czy „Spiżarnia Caritas”. 

Rynek Dostawców HoReCa – RAPORT 2022
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Magazyn z darami na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich organizuje obecnie pomoc zarówno dla uchodźców z Ukrainy, którzy przybywają do Poznania, jak i tych, którzy pozostali na terenach objętych wojną. Dziękuję wszystkim firmom, które angażują się w pomoc i apeluję o dalsze wsparcie. Tym razem słowa uznania pragnę wyrazić wobec firmy Selgros Cash & Carry za przekazane dary, które już wkrótce pojadą w konwoju humanitarnym Caritas do Ukrainy – mówi Jędrzej Solarski, zastępca Prezydenta Miasta Poznania. 

Transporty do Charkowa

24 marca do Charkowa wyruszył kolejny transport z niezbędnymi artykułami żywnościowymi, lekami i artykułami pierwszej potrzeby. Z poczucia obowiązku niesienia pomocy mieszkańcom bratniego miasta,  Selgros podarował artykuły o wartości ponad 280 tysięcy złotych, a łączna wartość wsparcia przekazanego do tej pory dla Ukraińców wynosi już ponad pół miliona złotych. Firma deklaruje kontynuację działań pomocowych. 

Organizujemy kolejny transport darów. Każdego dnia o pomoc prosi więcej osób, na miejscu zostali ci, którzy nie mogli wyjechać ze względu na wiek i choroby. Pomagamy zarówno na bieżąco w naszym mieście żywiąc i goszcząc uchodźców w prywatnych domach i ośrodkach Caritas, jak i długofalowo odbudowując łańcuch dostaw do ukraińskich miast. Dlatego wsparcie partnerów takich jak Selgros, jak i władz miasta Poznania jest nieodzowne – mówi Jan Montowski, zastępca dyrektora Caritas Poznań 

Do Charkowa zostały wysłane głównie artykuły żywnościowe. W tym produkty dla dzieci, konserwy i proste w przygotowaniu potrawy z długim terminem przydatności do spożycia. Ponadto trafią tam podstawowe artykuły higieny osobistej, naczynia jednorazowe, kosmetyki, pieluszki dla dzieci i leki.  

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Autor: Horecanet
Opublikowano: 28.03.2022
Aktualizacja: 28.03.2022