Stacje ładowania samochodów elektrycznych przy Makro

Udostępnij artykuł
W 28 lokalizacjach przy halach w całym kraju działają już stacje ładowania samochodów elektrycznych oraz hybrydowych typu plug-in. To efekt współpracy z firmą Rawicom, operatorem sieci Revnet. Dzięki temu właściciele aut mogą wykorzystać czas wizyty w Makro podwójnie: na zakupy i na uzupełnienie energii w baterii samochodu. Warto zaznaczyć, iż na taką skalę możliwości ładowania e-samochodów nie oferuje żadna inna sieć handlowa w Polsce.

Stacje umożliwiają równoczesne ładowanie dwóch pojazdów elektrycznych z maksymalną mocą 22 kW każdy. Gniazdo rodzaju Type 2 umożliwia ładowanie każdego typu samochodu elektrycznego oraz hybryd plug-in. Czas pełnego naładowania akumulatorów w aucie wynosi od godziny wzwyż, co pozwala na spokojne zrobienie zakupów. Uruchomienie ładowania następuje za pośrednictwem aplikacji mobilnej zainstalowanej w telefonie, która wyświetla mapę aktualnie dostępnych stacji ładowania w całym kraju. Po zakończonym ładowaniu klient otrzymuje e-mailem fakturę. Więcej szczegółów dotyczących korzystania ze stacji można znaleźć na stronie www.revnet.pl.

Uruchomienie stacji ładowania jest kolejnym efektem konsekwentnej polityki Makro Polska na rzecz ograniczania negatywnego wpływu człowieka na środowisko. Plany zakładają dalszą rozbudowę systemu w najbliższych latach w kierunku zapewnienia jego zeroemisyjności. Jeszcze w tym roku planowana jest budowa instalacji fotowoltaicznych na dachach pięciu hal Makro, dzięki czemu „zielony” prąd zasilał będzie zarówno sklepy, jak i stacje ładowania samochodów.

To niejedyna w ostatnim czasie aktywność sieci na rzecz poprawy klimatu i redukcji poziomu zanieczyszczeń. Pod koniec ubiegłego roku rozpoczęto wdrażanie wielkiego projektu nowych oznaczeń na opakowaniach, ułatwiających klientom właściwe ich segregowanie po wykorzystaniu. Stale zwiększany jest też udział produktów ekologicznych w ofercie marek własnych Makro, a kilka tygodni temu sieć uzyskała certyfikat „PL-EKO” potwierdzający wprowadzanie do obrotu oferty kilkuset produktów EKO / BIO / Organic.

RYNEK DOSTAWCÓW HORECA W POLSCE – RAPORT 2021
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Rynek-Dostawcow-HoReCa-RAPORT-2021.png

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Milena Kaszuba-Janus

Redaktor naczelna Nowości Gastronomiczne, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. Z wydawnictwem BROG B2B związana od ponad czterech lat, gdzie od września 2018 pełni funkcję redaktor naczelnej Nowości Gastronomicznych oraz redaktor portalu Horecanet.pl i magazynu Sweets & Coffee. Współorganizuje najważniejsze wydarzenie dla branży gastronomicznej Food Business Forum. Odpowiada za dobór tematów dyskusji oraz podnoszenie jakości wydarzenia pod kątem merytorycznym. Dba także o różnorodność panelistów i prelegentów. Przeprowadziła wywiady m.in. z Karolem Okrasą, Arturem Jarczyńskim czy Andreą Camastrą. Prywatnie szczęśliwa żona, fanka czekolady i dobrej kuchni, miłośniczka zumby, literatury grozy i Justina Timberlake’a.

Opublikowano: 08.03.2021
Aktualizacja: 08.03.2021