Starbucks nie wyrzuca jedzenia

Udostępnij artykuł
AmRest, spółka zarządzająca m.in. markami Starbucks i Pizza Hut w Polsce, nawiązała współpracę z Too Good To Go, by razem walczyć z marnowaniem żywności. Za pośrednictwem aplikacji mobilnej uratuje niesprzedane posiłki z kawiarni Starbucks.

Too Good To Go stawia czoła wyzwaniu ograniczania marnowania żywności. W Polsce aplikacja spotkała się z dobrym przyjęciem. W tygodniu startu stała się piątą najpopularniejszą aplikacją w kategorii „żywność i napoje” zarówno w Google Play, jak i AppStore. Od teraz kawiarnie Starbucks dołączają do walki z wyrzucaniem jedzenia. W aplikacji dostępne będą Pyszne Paczki-niespodzianki z niesprzedanymi danego dnia produktami, w atrakcyjnych cenach. Akcja startuje w Warszawie i Krakowie, a wkrótce będą w niej brały udział wszystkie kawiarnie Starbucks w Polsce. Jeszcze w październiku do programu dołączy również marka Pizza Hut.

SWEETS & COFFEE
NAJBARDZIEJ PRAKTYCZNE, NOWOCZESNE I NIEZALEŻNE
CZASOPISMO BRANŻY
> link do aktualnego numeru <

Czujemy się odpowiedzialni za naszą żywność oraz środowisko naturalne, dlatego od 2017 roku prowadzimy działania zapobiegające marnowaniu żywności na dużą skalę, m.in. pionierski program Harvest w KFC i Pizza Hut, polegający na dzieleniu się nadwyżkami produktów z najbardziej potrzebującymi. Dołączenie do Too Good To Go to kolejny krok w realizowaniu strategii zrównoważonego rozwoju – komentuje Ewelina Jabłońska-Gryżenia, CSR Manager w AmRest.

Mamy misję, by wyeliminować zjawisko marnowania jedzenia na całym świecie, a partnerstwo z AmRest z pewnością pomoże nam ją wypełniać. Cieszymy się, że lider europejskiego rynku restauracyjnego dołącza do naszej walki i włącza w nią swoich klientów. Z kolei użytkownicy Too Good To Go z pewnością się ucieszą, że produkty dobrze znanych i lubianych marek będą dostępne w naszej aplikacji – powiedział Kuba Walasek, Country Manager Too Good To Go.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 16.10.2019
Aktualizacja: 16.10.2019