Szparagi i bąbelki w Sphinx

Udostępnij artykuł

Sieć SPHINX, należąca do Sfinks Polska, wprowadziła sezonowe menu „Szparagi, kalarepa i tamarynd”. To wkładka do karty głównej z kulinarnymi nowościami i bestsellerami, wśród których pojawiły się wiosenne smaki oraz grillowe inspiracje. Dodatkowo restauracje przygotowały sezonową kartę napojów z nowinkami, jak np. Bubble Teamoniada i inne lemoniady.

W wiosennej sezonowej wkładce do menu SPHINX pojawiły się takie nowości jak zupa z kalarepą, tagliatelle ze szparagami, kurczak w sosie musztardowo-tamaryndowym czy labraks ze smażonymi na maśle szparagami, warzywami z patelni, z chrupiącym plackiem warzywnym i sosem serowym. Wielbiciele shoarmy mają do wyboru jej dwie nowe wersje: ze szparagami i sosem serowym oraz shoarmę Pad Thai  w orientalnym sosie. Wśród nowych propozycji jest też stek z amerykańskiego Angusa w towarzystwie szparagów na maśle, sosów serowego i chimichurri oraz opiekanych ziemniaków. Na deser SPHINX przygotował m.in. krem z białej czekolady i mascarpone z lodami Oreo, ciasteczkiem Oreo, owocami oraz bitą śmietaną.

Z nadejściem sezonu wiosenno-ogródkowego przygotowaliśmy cały zestaw nowości – dań, napojów i promocji, sprzyjających spotkaniom towarzyskim. Bazują na ulubionych smakach naszych gości, ale w nieco innym wiosennym wydaniu. Zwłaszcza szparagi co roku okazują się kulinarnym bestsellerem w naszych restauracjach i nie mogło ich zabraknąć także w tym sezonie. Goście restauracji SPHINX mają więc okazję spróbować naszych najbardziej popularnych dań, jak shoarma czy steki, ze smakiem podkręconym przez sezonowe warzywa oraz orientalne przyprawy, jak tamarynd. Oprócz tego wprowadzamy nową ofertę lemoniad, bubble tea i innych orzeźwiających napojów, które doskonale się sprawdzą w nadchodzących coraz cieplejszych dniach – mówi Mateusz Cacek, wiceprezes Sfinks Polska, spółki do której należy sieć SPHINX.

Sezonowe menu „Szparagi, kalarepa i tamarynd” jest dostępne we wszystkich restauracjach sieci od 19 kwietnia. Z kolei nowa karta napojów w SPHINX, w tym wiele wersji owocowych lemoniad i buble tea weszła do oferty 24 kwietnia.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE marzec-kwiecień 2023
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

O Grupie Sfinks Polska

Zarządza 114 lokalami gastronomicznymi na terenie Polski, w tym siecią 69 restauracji SPHINX (segment casual dining), 39 pubami Piwiarnia (segment gastro pubów), 4 restauracjami Chłopskie Jadło (segment casual dining) i lokalami Lepione Pieczone by Chłopskie Jadło oraz The Burgers. Spółka prowadzi też sprzedaż w dostawie w oparciu o marki dostępne tylko w dowozie takie jak The Burgers, Och! PITA, Yolo Chicken czy Da Mamma. Pod względem wielkości sprzedaży oraz liczby restauracji, Sphinx jest największą w Polsce siecią typu casual dining. Sfinks Polska jest jednocześnie trzecią pod względem przychodów firmą gastronomiczną w Polsce.

Źródło: Grupa Sfinks Polska

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Autor: Horecanet
Opublikowano: 26.04.2023
Aktualizacja: 26.04.2023