Uzdrowiska wznawiają działalność

Udostępnij artykuł
Obiekty będą ponownie mogły przyjmować podopiecznych od 11 marca. Warunek? Otrzymanie dwóch dawek szczepionki lub negatywny wynik testu.

Pacjenci, którzy czekają na leczenie uzdrowiskowe, będą mogli rozpocząć je na podstawie skierowania, potwierdzonego przez oddział wojewódzki NFZ. O terminie rozpoczęcia leczenia pacjenci pacjent otrzyma informację listownie lub telefonicznie.

Bezpłatny test przed rozpoczęciem leczenia

Test będzie można wykonać nie wcześniej niż cztery dni przed terminem rozpoczęcia leczenia. Informacja o terminie i miejscu wykonania testu w punkcie drive-thru, pacjent dostanie SMS-em, przez system eKolejka. Nie jest potrzebne żadne dodatkowe skierowanie na badanie.

Test sfinansuje Narodowy Fundusz Zdrowia. Przez wyjazdem, uzdrowisko skontaktuje się z pacjentem w sprawie wyniku testu. W przypadku negatywnego wyniku – uzdrowisko potwierdzi telefonicznie rozpoczęcie leczenia.

Co w przypadku zaszczepionych pacjentów?

Zaszczepiony pacjent, nie ma obowiązku wykonania testu w kierunku SARS-CoV-2. Personel uzdrowiska także został zaszczepiony. Obiekty spełniają restrykcyjne normy sanitarne GIS.

ŚWIAT HOTELI listopad-grudzień 2020
>> kliknij, aby się zapoz
nać się z pełną treścią publikacji <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 02.03.2021
Aktualizacja: 02.03.2021