XI Forum Profit Hotel 2016 już za nami!

Udostępnij artykuł

Wczoraj, 8 grudnia w Westin Warsaw Hotel, jak co roku, na organizowanym przez nas Forum, spotkali się profesjonaliści decydujący o kierunkach rozwoju branży hotelarskiej w Polsce. Nie zabrakło najwybitniejszych ekspertów i praktyków rynku, dostawców produktów i usług oraz przede wszystkim polskich hotelarzy.

To jedyna w roku okazja do indywidualnych spotkań na najwyższych szczeblach decyzyjnych, w gronie przyjaciół i partnerów biznesowych. To również wspaniała platforma do wymiany doświadczeń, własnych sposobów na sukces i niezliczonych, indywidualnych, praktycznych porad.

Tegoroczna konferencja zawierała cztery bloki tematyczne. Podczas pierwszego zostały zaprezentowane wyniki badań STR dotyczący osiągnięć hoteli w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej. Jak pokazały, ubiegły rok był rekordowy dla naszej branży. Podaż wzrosła o 2,2 proc., natomiast popyt aż o 6 proc. Także RevPar był na plusie – skoczył o 12,7 proc. W panelu dyskutowano o tym jak kształtuje się polski sektor hotelarski na tle innych segmentów komercyjnych; regionach, które zyskują na znaczeniu; przystosowaniu oferty pod kątem rozwoju nowoczesnych technologii oraz gości, którzy oczekują m.in. personalizacji usług oraz zmniejszania dystansu podczas ich obsług (stąd np. wychodzenie recepcjonistów zza lady). Janusz Mitulski z Marriott International zapowiedział wprowadzenie do Polski kolejnych marek, po przejęciu Starwood Hotels & Resorts Worldwide. Będą to Aloft Hotels oraz Tribute Hotels. Potwierdził również, że dla Moxy aktualnie prowadzone są w Polsce prace nad czterema już projektami.

Podczas drugiego bloku, „Jak zacząć, aby szybko nie skończyć – planowanie biznesu”, odbyła się burzliwa dyskusja dotycząca rynku doradców, tego jak z nimi współpracować, w jaki sposób sprawdzać ich referencje i … komu ufać? Ujawniono sekrety dotyczące błędów popełnionych „na własnej skórze”, na wstępnym etapie inwestycji. Kto i ile przeszacował, w co nie inwestować, aby nie pakować się w zbędne wydatki, a co się natomiast opłaca i jest warte uwagi – te kwestie również były tematami dyskusji, w której wzięli udział: Władysław Grochowski z Arche; A. Konieczny MRICS z Christie & Co; Małgorzata Łagodzińska, z B&B Hotels Polska; Jan Wróblewski z Zdrojowa Invest & Hotels, Dariusz Marczuk z dormakaba Polska oraz Sebastian Jóźwiak z Hotel Brant.

W trzeciej części – po bardzo merytorycznym i praktycznym wystąpieniu Marty Kustosz z Meghil – omówiono temat zarządzania, marketingu, personelu i zaopatrzenia. Tradycyjnie dyskusje zdominował temat profesjonalnej obsługi, skutecznej rekrutacji, sprawdzonych systemów motywacyjnych, minimalizacji ryzyka przy zatrudnianiu, a także najnowocześniejszych działań i chwytów marketingowych. W panelu mówiono także o zatrudnianiu cudzoziemców – z czym trzeba się liczyć i jak szkolić.

Czwarty blok tematyczny tegorocznego wydarzenia w całości poświęcony był legislacyjnym wyzwaniom jakie stoją przed polską branżą. Referat wprowadzający wygłosił Ireneusz Węgłowski, prezes IGHP, wiceprezes Orbis. W gorącej – mimo już późnej pory – dyskusji rozmawiano o ekonomii współdzielenia i konkurencji ze strony szarej strefy, kategoryzacji – w kontekście alternatywy rozwijania systemu krajowego a przystąpienia do HSU; prawach autorskich oraz roli samorządu branżowego.

WKRÓTCE WIĘCEJ O TEMATACH PORUSZONYCH NA FORUM
A TAKŻE KOMENTARZE UCZESTNIKÓW!

W tym roku padł kolejny rekord – nie tylko w ogólnej liczbie uczestników, ale jak co roku udało nam się zgromadzić liczne grono „kupców”. Podczas tegorocznego Forum blisko 60 osób bezpośrednio odpowiedzialnych za zakupy, wyposażenie, inwestycje itp. spotkało się z dostawcami w strefie Business Speed Dating. Te rozmowy – dające realną szansę na KONTRAKTU ROKU – odbyły się równocześnie z konferencją w specjalnej sali przystosowanej do indywidualnych spotkań.

Po raz piąty wyróżniliśmy najlepsze hotele i obiekty noclegowe w konkursie Profit Hotel Awards 2016.  Tu także padła rekordowa liczba zgłoszeń, a konkurs z roku na rok staje się coraz popularniejszy.

W gronie prelegentów i panelistów tegorocznego Forum znaleźli się:
Paweł Ciecierski (Amadeus), Jakub Klimczak (STR), Sylwia Gadomska (Mercure Gdańsk Stare Miasto, Orbis), Dorota Malinowska (Pro Value), Pilczuk (Chopin Airport Development), Paweł Rek (Amadeus), Łukasz Płoszyński (Focus Hotels), Janusz Mitulski (Marriott International), Tomasz Pieniążek (Mumotive Consulting Group), Władysław Grochowski (Arche), A. Konieczny MRICS (Christie & Co), Małgorzata Łagodzińska (B&B Hotels Polska), Jan Wróblewski (Zdrojowa Invest & Hotels), Dariusz Marczuk (dormakaba Polska), Sebastian Jóźwiak (Hotel Brant), Marta Kustosz (Meghil), Wojciech Łopaciński (Lopacinski.pl), Aleksandra Prewo (Warsaw Plaza Hotel), Ireneusz Czerski (Hotel Mikołajki), Nina Onufryk (Seaside Park Kołobrzeg), Tomasz  Bursztynowicz (Nosalowy Dwór Resort & SPA, Hotel ART & SPA), Jacek Piasta (Instytut Hotelarstwa), Ireneusz Węgłowski (Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, Orbis), Andrzej Burkiewicz (Hotel Warszawa), Piotr Sosiński (Interferie), Marcin Zawadzki, Witold Ignatowski (Hotele DeSilva).
Wszystkim Państwu serdecznie dziękujemy!

Wyrazy wdzięczności kierujemy również pod adresem naszych Sponsorów Głównych: firm Amadeus oraz dormakaba oraz Sponsorów: Eco Club i  Benecke-Kaliko.

W ramach Forum zorganizowana została wystawa, na której swoje produkty i usługi prezentowali:
AGED, Monin, First Data, Best Coffee, Henry Kruse Polska, Ambra, Amernet, Kompania Piwowarska, AKSEL, Gricard, Żywiec Zdrój, Mil System, Polska Grupa Tekstylna.

Kolejne, XII Forum Profit Hotel już za rok. Serdecznie zapraszamy!

Organizator BROG Marketing
Platforma mediów skutecznej komunikacji B2B, wydawca
czasopism: czasopism: 
Świat Hoteli, Nowości Gastronomiczne, Sweets & Coffee, Stacja Benzynowa & Convenience Store; portali: www.horecanet.pl, www.petrolnet.pl, oraz organizator Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum, Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni Sweets & Coffee, a także Forum Rynku Paliwowego PetroTrend.

Kontakt:
Karolina Stępniak
redaktor naczelna Świat Hoteli, Horecanet.pl
664 463 096
k.stepniak@brogmarketing.pl

www.profithotel.pl

Opublikowano: 09.12.2016
Aktualizacja: 18.01.2023