Za nami Triathlon i Paratriathlon Kraina Bugu 2021

Udostępnij artykuł
Pobiegniemy, pojedziemy, popłyniemy, pomożemy! – to motyw przewodni Triathlonu i Paratriathlonu Kraina Bugu 2021, który odbył się 28 sierpnia, już po raz czwarty na terenie Zamku Janów Podlaski oraz gminy Janów Podlaski, Mielnik i Konstantynów. Głównym celem wydarzenia było pozyskanie funduszy na utworzenie mieszkań chronionych dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowym, propagowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej. Czasopismo Świat Hoteli i portal Horecanet.pl – jak co roku – objęły wydarzenie patronatem.

W tym roku w zawodach wzięła udział rekordowa liczba drużyn. Wystartowało oraz zawody ukończyło 51 zespołów. Trasa skupiała się na malowniczych terenach nadbużańskiego Podlasia, na pograniczu województw podlaskiego i lubelskiego. Oprócz sportowej rywalizacji, zawody były wspaniałą zabawą dla drużyn oraz kibiców, ponieważ podczas tej imprezy wszyscy są wygranymi. Dobra atmosfera i masa emocji to wartości nadrzędne.

Nawet pogoda była przychylna uczestnikom. Na czas Triathlonu i Paratriathlonu przestało padać, także wszyscy zawodnicy mogli rywalizować dając z siebie 100%.

Tak wyglądają wyniki Triathlonu i Paratriathlonu Kraina Bugu 2021:

Triathlon

I miejsce – Arche 1: Paweł Grochowski, Mateusz Boguski, Kamil Dowlaszewicz, Mateusz Tyma

II miejsce – Soletanche Team Baza: Zbigniew Cieśla, Paweł Zawada, Jan Owczuk, Wacław Zarychta

III miejsce – KB Biała Biega: Albert Prokopiuk, Marcin Gryczka, Andrzej Romanowski, Aleksandra Hordejuk-Gryczka

Paratriathlon

I miejsce – toMy: Norbert Suprun, Anna Krzemińska, Aneta Żochowska, Paweł Sikorski

II miejsce – Drużyna z Łochowa: Ewa Skarżyńska, Edyta Trojan, Sylwia Szelest, Mateusz Fic

III miejsce – nie przyznano

Nagrodami w Triathlonie i Paratriathlonie, były vouchery do wykorzystania w sieci hoteli Arche: Tobaco Hotel, Arche Hotel Krakowska, Arche Hotel Piła, Arche Hotel Wrocław, Arche Hotel Częstochowa, Arche Hotel Lublin, Arche Hotel Gdańsk oraz Arche Siedlisko.

Zwycięska drużyna „Arche 1” przekazała swój voucher do licytacji na rzecz Fundacji Leny Grochowskiej.

Galę rozdania nagród zakończył koncert Zuzi Janik, uczestniczki The Voice Kids i Szansa na sukces.

Kibice, rodziny i przyjaciele zawodników mogli podglądać to co dzieje się na trasie w hotelowym lobby. Na terenie Zamku Janów Podlaski powstała strefa rekreacji, a dzieci w wieku 5-12 lat mogły wziąć udział w sportowej rywalizacji podczas zawodów biegowych na odcinkach od 100 do 400 metrów, w zależności od kategorii wiekowej. Każdy mały uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, wykonany przez pracowników Fundacji Leny Grochowskiej.

ŚWIAT HOTELI – CZERWIEC-LIPIEC 2021
>> KLIKNIJ, ABY ZAPOZNAĆ SIĘ Z PEŁNYM WYDANIEM <<

Organizatorami imprezy było Stowarzyszenie Wspólnota Arche, Fundacja Leny Grochowskiej oraz Arche, właściciel sieci hoteli z Zamkiem Janów Podlaski na czele jako współorganizatorem. Triathlon to kontynuacja aktywności Fundacji Leny Grochowskiej, związanej z pomocą osobom niepełnosprawnym, m.in. poprzez organizację Konkursu Sztuki Nieprofesjonalnej i plenerów Szukamy Nikifora, licznych Bali Charytatywnych oraz aktywizację zawodową.

Triathlon odbył się już po raz czwarty, a Paratriathlon, w którego skład drużynowy wchodzą osoby niepełnosprawne, po raz drugi.

Trasa Triathlonu wynosi 48 km i jest podzielona na trzy odcinki: BIEG- 6 km, SPŁYW KAJAKOWY- 15 km, WYŚCIG ROWEROWY- 27 km. Drużyny mogą składać się z 3 lub 4 osób. Dlaczego? Ponieważ w spływie kajakowym dopuszcza się drużyny 2-osobowe. W pozostałych dyscyplinach może wystartować po 1 uczestniku.

Paratriathloniści zmierzyli się z kajakarskim wyścigiem sprinterskim – 1,5 km w specjalnie przygotowanym zbiorniku wodnym na terenie Zamku Janów Podlaski.

Natomiast w Triathlonie z Gnojna wystartował spływ kajakowy, a w Mielniku miał swoją metę. Na Zamku Janów Podlaski wystartował i zakończył się bieg oraz wyścig rowerowy.

Organizatorzy często spotykają się z zapytaniami: Po co to robią? Jaki jest cel? O co tyle zachodu? Otóż Głównym celem wydarzenia jest pozyskanie funduszy na utworzenie mieszkań chronionych dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowym, propagowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej. Dzięki tym działaniom, osoby niepełnosprawne otrzymują szansę na normalne życie, wyjście poza margines społeczny, do którego wcześniej były spychane. Pomysł stworzenia mieszkań chronionych w Siedlcach wziął się z chęci usamodzielnienia osób niepełnosprawnych. Opieka asystentów w niewielkim zakresie oraz własne mieszkania przygotują ich do życia bez potrzeby nieustannej pomocy najbliższych – zwykle rodziców.

Dzięki wszystkim zaprzyjaźnionym firmom: ASSA ABLOY Mercor Doors, Dobre Tkaniny, Dobra Forma, KONE, Soletanche, Roca, Euroterm, Energovent, Dewro, Ferro, Henry Kruse, Ridex, Pekao Leasing, Famos, Topaz, Sciteex, Coca- cola, Riko Logistyka udało się zebrać blisko 150 000 zł.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 01.09.2021
Aktualizacja: 01.09.2021