10 ciekawostek o KFC

Udostępnij artykuł

KFC to światowa sieć restauracji serwująca dania z kurczaka. Od ponad 90 lat, czyli od czasu otwarcia w 1930 r. pierwszej restauracji KFC w Stanach Zjednoczonych, smak kurczaków KFC pozostaje taki sam dzięki oryginalnej recepturze Colonela Sandersa. Jakie ciekawostki na temat marki warto znać?

Co łączy Seks w Wielkim Mieście, oscarowego Green Book’a i Stranger Things?

Wszyscy ich bohaterowie uwielbiają kurczaka KFC: Sarah Jessica Parker, pianista Don Shirley  oraz jego kierowca Tony Vallelonga, Nancy i rodzina Harringtonów. Zresztą nie tylko oni – zajadali się nim również bohaterowie Friends, O dwóch takich, co poszli w miasto, Tacy właśnie jesteśmy,  Shameless – Niepokorni.

Jakie miejsca Makłowicz poleca zobaczyć w Polsce?

Znany krytyk kulinarny Robert Makłowicz żartował, że jego ulbione miejsca w Polsce to te w pobliżu KFC. Coś w tym jest, w końcu wiadomo, że  kubełek na trasie wchodzi najlepiej.

Wesołego Kurczaka!

Polacy oglądają ,,Kevina Samego w Domu’’, a Japończycy świętują Boże Narodzenie jedząc razem kawałki kurczaka z KFC. Na świątecznym stole w kraju kwitnącej wiśni nie może zabraknąć specjalnego zestawu: legendarnego kurczaka w świątecznym kubełku, sałatki Colesław i ciasta, podanych na dekoracyjnych talerzykach z KFC. Ta świąteczna tradycja powstała zupełnie przypadkiem – pracownik KFC usłyszał wyznanie obcokrajowca przebywającego w tym czasie w Tokio, że ten nie mógł nabyć tradycyjnego amerykańskiego indyka, więc świętował zajadając się kurczakiem KFC – a następnie wykorzystał jego historię w kampanii marketingowej.

In my KFC era

KFC może zakręcić w głowie, a niektórym nawet na niej.  Amerykański muzyk i kompozytor Brian Patrick Carroll Buckethead, członek grupy Guns N’ Roses w latach 2000–2004 zasłynął noszeniem kubełka KFC na głowie

Kiedy nawet kanapka z KFC podróżowała dalej niż Ty…

KFC podbija przestrzeń kosmiczną. W 2017 roku pikantny Zinger został wysłany od stratosfery podczas misji Zinger01, która była testem balonu Stratollite firmy World View.

Nie ma dwóch podobnych nocy i… dwóch tych samych kawałków kurczaka z KFC

Kto by się spodziewał, że Wisława Szymborska była fanką KFC? Poetka zamawiała do mieszkania kubełki pikantnych skrzydełek z KFC, a te których nie zjadła, zamrażała na później. Noblistka dostała nawet voucher od restauracji na nielimitowane posiłki w KFC, który ze względu na skromność zachowała tylko jako pamiątkę.

Najbardziej chroniona receptura na świecie

Przepis na kurczaka KFC w przyprawie składającej się z 11 ziół i przypraw chroniony ma być w specjalnym sejfie z czujnikami ruchu, 24-godzinnym monitoringiem, za betonowym włazem. Zna go tylko kilka osób na świecie.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE maj-czerwiec 2023
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Green flag KFC

To zdecydowanie ekologiczne opakowania, oczywiście w tradycyjnym, dobrym stylu – w czerwono-białe paski. Większość nowych opakowań wykorzystywanych w restauracjach KFC aż w 50 proc. pochodzi z recyklingu.

1:0 dla Polski

Kawałek pizzy jest trójkątny, całość okrągła, a pudełko kwadratowe – w KFC wszystko jest prostsze. Nawet nowo otwarte wielofunkcyjne boisko KFC Spot w Ostrowie Wielkopolskim ma kształt kubełka. Co więcej, Polska miała go u siebie jako pierwsza w Europie – to jedyny taki obiekt na naszym kontynencie składający się z boiska do piłki nożnej, kosza i ławeczek do pochillownia ze znajomymi.

Cause we never go out of style

Wiadomo, Taylor jest zawsze na topie, tak samo jak klasyczne, czarne oksy. Bilet na koncert będzie niestety trudniej zdobyć, za to okulary od KFC z filtrem UV 400 dostaniecie za darmo przy zakupie kubełka Hot Shots z sosem pomarańczowym i wielką dolewką. Korzystajcie, póki są dostępne, bo crocsy w kurczakowy print, case na telefon i talerz z nadrukowanymi okruszkami kurczaka to już legendy wcześniejszych realizacji.

Źródło: KFC

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Autor: Horecanet
Opublikowano: 27.07.2023
Aktualizacja: 27.07.2023