40,5 mln zł za WPUT w Katowicach

Udostępnij artykuł

MSP zaprosiło inwestorów zainteresowanych zakupem udziałów Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Usług Turystycznych do uczestnictwa w aukcji zaplanowanej na 22 lipca br. W ramach aukcji publicznej Ministerstwo zamierza sprzedać jednemu nabywcy pakiet 59.500 udziałów stanowiących równowartość 85 proc. kapitału zakładowego spółki. Cena wywoławcza wynosi 40 502 245 zł (680,71 zł za jeden udział).

Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Usług Turystycznych prowadzi działalność w trzech segmentach rynku, świadcząc usługi hotelarskie, gastronomiczne oraz wynajmując powierzchnie użytkowe. Spółka jest właścicielem hotelu Katowice w Katowicach i Bristol w Bytomiu. Hotele posiadają kategorię dwóch gwiazdek i kierują swoją ofertę do klientów biznesowych oraz turystów indywidualnych z kraju i z zagranicy. Udział gości zagranicznych w ogólnym wynajmie w 2009 r. wyniósł 21,9 proc., natomiast goście krajowi stanowili 78,1 proc. wszystkich osób korzystających z usług hotelarskich.

– Rynek hotelarski ze względu na m.in. niedostateczną podaż miejsc noclegowych, planowane mistrzostwa Euro 2012 czy członkostwo Polski w Unii Europejskiej ma w Polsce bardzo dobre perspektywy rozwoju. Według analityków w Europie najczęściej rezerwowane są pokoje w hotelach w dwu- i trzygwiazdkowych i trend ten zaczyna być dostrzegany także w Polsce. Działalność spółki dobrze wpisuje się w obserwowane trendy. Jej strategia rozwoju zakłada stworzenie silnej i innowacyjnej w działaniu grupy pod marką Kultowe Hotele w standardzie „średni+”. Dzięki planowanym nakładom finansowym planowane jest podwyższenie standardu świadczonych usług. Główne działania obejmować będą modernizację obiektów: Hotel Bristol i Hotel Katowice – czytamy w informacji Ministerstwa Skarbu Państwa kierownej do potencjalnych inwestorów.

Ministerstwo próbowało już w ubiegłym roku sprzedać udziały w katowickim WPUT. Wtedy ich kupnem były zainteresowane dwie firmy: Przedsiębiorstwo Opal sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach oraz Central Fund of Immovables sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi. Do transakcji jednak nie doszło.

Opublikowano: 25.06.2010
Aktualizacja: 25.06.2010