Accor podsumowuje pierwsze półrocze 2021 roku

Udostępnij artykuł
Jak zaznacza Grupa, choć wyniki są niejednorodne na kluczowych rynkach, stale się poprawiają. W pierwszym półroczu 2021 Accor odnotował przychód w wysokości 824 mln euro. Zysk netto grupy powrócił do dodatniego poziomu 67 mln euro. EBITDA na poziomie 120 mln EUR wskazuje na tendencję do ożywienia ze znaczną poprawą w porównaniu do pierwszego półrocza 2020 roku.

Od maja obserwujemy wyraźne ożywienie – postępujący proces szczepień, ponowne otwieranie granic dają pozytywny impuls dla turystyki w sezonie letnim. W pierwszym półroczu Accor znacząco poprawił wyniki operacyjne. Nadal skutecznie i ostrożnie zarządzaliśmy naszą płynnością i inwestycjami. Dzięki temu jesteśmy elastyczni i przygotowani na pełne ożywienie branży. Jest jeszcze za wcześnie, aby w pełni określić prognozy na koniec roku. Jesteśmy pewni, że będą pozytywne w niemal wszystkich szerokościach geograficznychmówi Sebastien Bazin, Chairman and Chief Executive Officer Accor.

W porównaniu z pierwszym półroczem 2019 roku wskaźnik RevPAR spadł o 60 proc. Liczba ta wynika ze zróżnicowanych sytuacji w poszczególnych krajach. Niektóre regiony odnotowały znaczną poprawę od pierwszego kwartału roku. Podczas gdy inne nadal borykały się z ograniczeniami rządowymi związanymi z sytuacją COVID-19.

>> Zaprezentuj hotel, sieć lub ofertę <<
w publikacji Rynek Hotelarski w Polsce – RAPORT 2021

Jednocześnie, w pierwszej połowie 2021 roku Accor powiększył globalne portfolio o 121 hoteli z 15 tys. pokoi. Oznacza to wzrost netto dla całej sieci o prawie 2 proc. w okresie 12 miesięcy. Tempo otwarcia brutto było powolne, w związku z wciąż ostrożnym podejściem właścicieli hoteli do zmian w branży.

Na koniec czerwca 2021 r. Grupa dysponowała portfelem 762 tys. pokoi (5 199 hoteli) i stabilnym pipeline 211 000 pokoi (1 203 hotele). Na koniec lipca 2021 r. 93 proc. hoteli Grupy na całym świeci było otwarte.

Pełną treść podsumowania można znaleźć TUTAJ.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.