Arche rusza z nową inwestycją. Tym razem w Muszynie

Udostępnij artykuł

Złockie to miejscowość w ścisłej strefie uzdrowiskowej, gdzie najcenniejszym skarbem są źródła leczniczych wód mineralnych. W tej strefie, nad doliną Popradu, góruje obiekt, który dawniej był tętniący życiem ośrodkiem Metalowiec. Teraz, dzięki spółce Arche, otrzyma drugie życie i odzyska swoje walory uzdrowiskowe. Inwestycja ruszy latem tego roku. jej zakończenie planowane w wakacje 2024 r.

Arche Metalowiec Muszyna

Arche Metalowiec Muszyna zaoferuje około 350 pokoi hotelowych. Z uwagi na to, że Metalowiec ma modernistyczną architekturę, pokoje są wysokie, a z każdego rozpościera się widok na dolinę i pasma gór. Nowy hotel odda do dyspozycji gości również zaplecze konferencyjne obejmujące ok. 800 mkw., restaurację i skybar. Na terenie znajdzie się pijalnia wód mineralnych oraz strefa rekreacyjna i zabiegowa, a także baseny i jacuzzi. Dla najmłodszych powstanie plac zabaw.

Przedstawiciele Arche o inwestycji

Mieszkam na odludziu i chętnie bym tu zamieszkał, więc trafiliśmy w dobre miejsce. Szczególnie lubimy lokalność, historię, dziedzictwo. Tu będziemy na pewno, mieli możliwość, żeby pokazać, jak potrafimy uszanować to, co było wcześniej. Tu skupiało się życie Muszyny, obiekt był bardzo rozpoznawalny i chciałbym, żeby znów tak było – powiedział Władysław Grochowski, prezes Arche.

Na pierwszy rzut oka może tego potencjału, aż tak nie widać, ale to, co ukrywa się w środku, te detale, świadczą o wysokiej jakości tego obiektu. Projektanci, którzy pracowali przy tym obiekcie, bardzo szczegółowo pochodzili do detali. Myślę, że Arche Metalowiec Muszyna to będzie bardzo ciekawy projekt, gdzie uda nam się zachować, jak najwięcej elementów, które wykorzystamy – podkreślił Piotr Grochowski, główny architekt Arche.

Po okresie niebytu ten obiekt zyska nowe życie i odpowiedni standard, który na pewno ściągnie mnóstwo turystów, jak również tych osób, które będą chciały odzyskać zdrowie. My na terenie Muszyny takie możliwości dajemy. Rzeczywiście to był obiekt bardzo znaczący dla Muszyny, wręcz powiedziałbym, że to był obiekt kultowy, tu się kiedyś mieściło sanatorium,  który na tamte czasy spełniał bardzo podwyższone warunki, jeżeli chodzi standard. Znajdował się tu basen, co nie było wtedy powszechną sytuacją, była też sala teatralna, oraz mała pijalnia z wodą mineralną dostępną dla kuracjuszy – tłumaczył dr Jan Golba, burmistrz Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna.

Źródło: Arche

ŚWIAT HOTELI – MARZEC-KWIECIEŃ 2022
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Świat Hoteli marzec-kwiecień 2022

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.