Badanie Zymetria: 71 proc. osób wesprze lub już wsparło instytucje organizujące pomoc dla Ukrainy

Udostępnij artykuł

Polskie społeczeństwo ma obawy związane z wojną w Ukrainie. Obecne wydarzenia są istotne dla prawie każdego Polaka i Polki. Powodują przede wszystkim smutek i strach. Gniew związany z zaistniałą sytuacją towarzyszy blisko co drugiemu mężczyźnie, a irytacja co czwartemu Polakowi. Blisko co 4 osoba nie dowierza w to, co się wydarzyło.

Browar Warszawski
Browar Warszawski

Wojna spowodowała, że Polki i Polacy zaczynają ograniczać wydatki i oszczędzać. 22 proc. osób zrobi zapasy artykułów pierwszej potrzeby. Największą obawą społeczeństwa jest wzrost cen artykułów spożywczych. 71 proc. osób boi się, że zabraknie towarów w sklepach. Już co druga osoba martwi się, że straci pracę. W porównaniu do stycznia 2022, znacznie wzrósł odsetek osób posiadających te obawy. Mimo własnych lęków i obaw, polskie społeczeństwo nie jest obojętne na krzywdę sąsiada – aż 71 proc. osób wesprze lub już wsparło instytucje organizujące pomoc dla Ukrainy, a 6 na 10 osób deklaruje bezpośrednią pomoc dla osób z Ukrainy.

Badanie ilościowe CAWI na społeczności Zymetrii. Zrealizowane w dniach 26-28 lutego 2022 (oraz badanie z 27-28.01.2022 jako punkt odniesienia). N=512 i  N= 802. Osoby w wieku od 18 do 65 lat. Próba ogólnopolska kontrolowana pod kątem demografii (płeć, wiek, miejsce zamieszkania).

UWAGA!
Jeżeli sami prowadzicie akcje lub macie wiedzę o innych inicjatywach branży na rzecz Ukrainy – poinformujcie o tym naszą redakcję wysyłając e-mail na adres:
biuro@brogb2b.pl.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione

Opublikowano: 02.03.2022
Aktualizacja: 02.03.2022