Solidarność branży hotelarskiej wobec regulacji opłat na rzecz OZZ i RTV

Udostępnij artykuł
W ubiegłym tygodniu z inicjatywy Polskiego Holdingu Hotelowego odbyło się kolejne spotkanie branży hotelarskiej. Uczestniczyli w nim przedstawiciele PHH, IGHP, Harmony Polish Hotels, Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń. Celem spotkania była rozmowa dotycząca regulacji opłat na rzecz organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi (OZZ) i abonamentowych (RTV) w obiektach świadczących usługi hotelarskie w czasie pandemii COVID-19.  

Podczas spotkania, wszyscy uczestnicy wymienili się doświadczeniami. Pokazali solidarną postaw. Wypracowali rozwiązanie, które daje możliwość zawarcia porozumień z OZZ w zakresie wysokości opłat, których warunki są uzależnione od indywidualnej sytuacji danego właściciela obiektu.

Kolejnym, kluczowym tematem poruszanym na spotkaniu była wymagalność opłat abonamentowych (RTV) w okresie pandemii. Branża postanowiła podjąć rozmowy z Ministerstwem Rozwoju, Pracy i Technologii. Chodzi o możliwości umorzenia należności z tego tytułu, zwłaszcza wobec sektora hotelarskiego, który kryzys dotknął szczególnie.

O informacjach z kolejnych spotkań branży z ministerstwem będziemy informować na bieżąco. Spotkanie odbyło się z inicjatywy Polskiego Holdingu Hotelowego. W rozmowach wzięli udział Piotr Jabłonka (PHH), Malwina Bandos-Przybysz (PHH), Ireneusz Węgłowski (IGHP), Ela Lendo (Harmony Polish Hotels). Także Łukasz Adamowicz (Rada Przemysłu Spotkań i Wydarzeń), Sylwia Wiewiórka-Zyga (radca prawny), Piotr Kwiatkowski (IGHP).

ŚWIAT HOTELI – CZERWIEC-LIPIEC 2021
>> KLIKNIJ, ABY ZAPOZNAĆ SIĘ Z PEŁNYM WYDANIEM <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 22.07.2021
Aktualizacja: 22.07.2021