Bydgoszcz: poszukiwany inwestor do hotelu

Udostępnij artykuł

Aquapark Bydgoszcz – Myślęcinek jest spółką celową powołaną do budowy aquaparku. Jej udziałowcami są: Leśny Park Kultury i Wypoczynku Myślęcinek Sp. z o.o. w Bydgoszczy i Miastoprojekt Wrocław Sp. z o.o. Do budowy hotelu, który ma mieć standard minimum trzygwiazdkowy, poszukiwany jest nowy inwestor.

Planowo, w budynku hotelowym znajdzie się co najmniej 120 miejsc noclegowych. Ponadto hotel będzie oferował gościom salę konferencyjną na ok. 200 osób (z możliwością podziału na dwie mniejsze samodzielne sale). Hotel będzie połączony z budynkiem aquaparku i będzie współpracował z nim w zakresie świadczenia usług dla gości hotelu.

Jak już informowaliśmy, w Bydgoszczy wkrótce powstaną dwa nowe hotele. Pozwolenie na budowę hotelu przy ulicy Chopina otrzymała już francuska firma Campanile, a za kilka miesięcy zostanie otwarty Holiday Inn przy ul. Grodzkiej.

Według danych Ministerstwa Sportu i Turystyki w Bydgoszczy działają 24 hotele, w tym: jeden pięciogwiazdkowiec (Bohema), cztery czterogwiazdkowce (Słoneczny Młyn, Pod Orłem, Brzoza oraz City), siedem trzygwiazdkowców (Apollo, Millenium, Brda, Maraton, Pozyton, Kuźnia, Park), jedenaście hoteli dwugwiazdkowych oraz jeden jednogwiazdkowy (Zawisza).

Opublikowano: 28.06.2010
Aktualizacja: 28.06.2010