Bydgoszcz: poszukiwany inwestor do hotelu

Udostępnij artykuł

Aquapark Bydgoszcz – Myślęcinek jest spółką celową powołaną do budowy aquaparku. Jej udziałowcami są: Leśny Park Kultury i Wypoczynku Myślęcinek Sp. z o.o. w Bydgoszczy i Miastoprojekt Wrocław Sp. z o.o. Do budowy hotelu, który ma mieć standard minimum trzygwiazdkowy, poszukiwany jest nowy inwestor.

Planowo, w budynku hotelowym znajdzie się co najmniej 120 miejsc noclegowych. Ponadto hotel będzie oferował gościom salę konferencyjną na ok. 200 osób (z możliwością podziału na dwie mniejsze samodzielne sale). Hotel będzie połączony z budynkiem aquaparku i będzie współpracował z nim w zakresie świadczenia usług dla gości hotelu.

Jak już informowaliśmy, w Bydgoszczy wkrótce powstaną dwa nowe hotele. Pozwolenie na budowę hotelu przy ulicy Chopina otrzymała już francuska firma Campanile, a za kilka miesięcy zostanie otwarty Holiday Inn przy ul. Grodzkiej.

Według danych Ministerstwa Sportu i Turystyki w Bydgoszczy działają 24 hotele, w tym: jeden pięciogwiazdkowiec (Bohema), cztery czterogwiazdkowce (Słoneczny Młyn, Pod Orłem, Brzoza oraz City), siedem trzygwiazdkowców (Apollo, Millenium, Brda, Maraton, Pozyton, Kuźnia, Park), jedenaście hoteli dwugwiazdkowych oraz jeden jednogwiazdkowy (Zawisza).

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 28.06.2010
Aktualizacja: 28.06.2010