Czwarta fala pandemii – jakie obostrzenia?

Udostępnij artykuł
Wojciech Andrusiewicz – rzecznik Ministerstwa Zdrowia na antenie Polsat News poinformował, że zaostrzenie ograniczeń rozpocznie się od limitów w miejscach publicznych. Z części z nich, osoby zaszczepione będą zwolnione. Co z sektorem HoReCa?

Prawdopodobnie znowu pojawi się podział na strefy: zieloną, żółtą i czerwoną, które będą stanowiły powiaty. Liczba zakażeń i poziom zaszczepienia regionu – to kluczowe kwestie przy podejmowaniu decyzji.

Andrusiewicz dodał. że możemy być pewni tego, że pewne obostrzenia się pojawią, w większości w tych województwach, które mają bardzo niski poziom zaszczepienia. Jak wyjaśnił minister zdrowia, Adam Niedzielski, jeśli dany region ze względu na liczbę zakażeń zostanie zakwalifikowany do czerwonej strefy, ale jego poziom wyszczepienia jest powyżej średniej, to będzie strefą żółtą.

Wiceminister Waldemar Kraska w Programie I Polskieg Radia mówił, że jeszcze za wcześnie, by mówić o planach wprowadzania ograniczeń. Jednak jeśli pojawi się dużo zakażeń, a zaszczepionych będzie mało “będziemy wprowadzali jakieś regionalne obostrzenia”.

Czy osoby niezaszczepione nie będą mogły korzystać z kin czy restauracji?

Myślimy o tym wariancie. Jesteśmy bardzo blisko tego. Ale proszę zwrócić uwagę na sytuację pracodawców. Restauracje były zamknięte ponad rok, część poupadała, duża część miała kłopoty. Blokowanie z powrotem rozwijającego się ruchu to jest znowu zablokowanie tej gospodarki – powiedział na antenie TVN24 prof. Andrzej Horban, szef Rady Medycznej przy premierze, krajowy konsultant w dziedzinie chorób zakaźnych.

Wspomniany rzecznik MZ mówił, że obostrzenia mogą rozpocząć się od zaostrzania limitów w skupiskach ludzi – kinach, kawiarniach. Dodał też, że rekomendacja ministra zdrowia wskazuje, że obostrzenia będą wprowadzane dla wszystkich w danym regionie, ale osoby zaszczepione będą z części z nich wyłączone.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE czerwiec-lipiec 2021
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione

Opublikowano: 26.08.2021
Aktualizacja: 26.08.2021