Czystość w hotelu – na co goście zwracają uwagę?

W dużej mierze, ocena tego kryterium rzutuje na całościową opinię o obiekcie. Każdy z nas zdecydowanie lepiej czuje się w zadbanych pomieszczeniach, ponieważ dopiero wtedy w pełni może docenić pozostałe oferowane usługi.

Czystość powinna być absolutnym standardem każdego obiektu noclegowego. Hotele muszą przestrzegać szczegółowych procedur, dlatego niezwykle istotne jest dobranie odpowiednich środków myjących. Najlepiej wybrać produkty dedykowane do konkretnych powierzchni, ponieważ właśnie one poradzą sobie z zabrudzeniami, ale też zadbają o pielęgnację czyszczonej powierzchni.

Na pewno jednym z podstawowych preparatów, który potrzebny jest w każdym hotelu to produkt służący do mycia podłóg, mebli, powierzchni szklanych czy wodoodpornych materiałów. Produktem, który można polecić do takiego zastosowania, jest Clinex Blink o przyjemnym zapachu cytryny. Stosowanie go zapewnia szybki czas odparowywania, brak smug oraz delikatny połysk na czyszczonej powierzchni. Ten środek czystości doskonale radzi sobie z każdą i inteligentnie dopasowuje się do jej wymagań, niezależnie czy mamy do czynienia z  podłogą glazurowaną, lakierowanym drewnem czy panelami.

Szyby, lustra, łazienka

W każdym hotelu znajdziemy ich naprawdę dużą ilość, więc warto postawić na taki środek, który wszystkie szklane elementy utrzyma w najwyższym stopniu czystości, bez smug. Dobrym przykładem takiego preparatu jest Clinex Glass Foam. Skuteczna pianka do szyb, luster i kryształów. Skutecznie usuwa najtrwalszy, zaschnięty brud i tłuszcz a dodatkowo posiada polimer, ułatwiający proces kolejnego mycia. Łazienka należy do jednych z bardziej problematycznych miejsc, jeśli chodzi o czyszczenie, ze względu na dużą wilgotność. Przykładem preparatu gotowego do użycia, bezpiecznego dla każdej powierzchni jest Clinex W3 Active Shield. Skutecznie usuwa rdzawe i kamienne nacieki, osady wapienne i mydlane. Dzięki zastosowanym powłokom polimerowym proces ponownego osadzania się brudu jest opóźniany, a kolejne mycie znacznie łatwiejsze. Z kolei idealnym preparatem do mycia i dezynfekcji toalety w postaci żelu jest Clinex W3 Bacti.