Darmowe sklepy internetowe dla palarni, kawiarni i nie tylko

Firma La Marzocco poinformowała w swoich mediach społecznościowych o inicjatywie firmy Cropster, która ze względu na COVID-19 przygotowała dla swoich partnerów – palarni kawy i kawiarni propozycję  możliwości prowadzenia sprzedaży kawy przez  Internet za pośrednictwem  platformy e-commerce.
Shopping online concept – Parcel or Paper cartons with a shopping cart logo in a trolley on a laptop keyboard. Shopping service on The online web. offers home delivery.

Firma Cropster widząc, co dzieje się na świecie z powodu COVID-19  i obserwując ograniczenia, które w związku z tym dotyczą palarni kawy, kawiarni i ich klientów, zastanawiała się co mogłaby zrobić, aby im pomóc? Obserwując, że  wiele firm szybko przestawiło  się na  sklepy internetowe i usługi, firma Cropster postanowiła stworzyć specjalną  inicjatywę.

Na czym polega ten pomysł? Co to jest shipbeans.com?

Otóż jest to sklep internetowy, który każdy może szybko skonfigurować, aby sprzedawać  kawę online już  teraz. Można go łatwo dodać do strony internetowej, strony mediów społecznościowych, wysłać do klientów za pośrednictwem poczty elektronicznej lub dodać do postów w mediach społecznościowych. Sklep został nazwany shipbeans.com.  Każdy sklep jest samodzielny jako: twójbiznes.shipsbeans.com. Dzięki temu klienci rozumieją, że firma ma sklep online i jest gotowa do dostarczania kawy.

Co obejmuje shipbeans.com?

Wszystko, co jest  potrzebne, aby sprzedawać online. Głównie chodzi o to, aby  wdrożenie  takiego sklepu było proste, szybkie i jak najszybciej wdrożone.

Taki sklep daje następujące możliwości:

1. Wprowadzenie opisu firmy oraz zaprezentowanie wszystkich oferowanych  rodzajów  kawy wraz ze zdjęciami i ich ceną.    

2. Umieszczenie szczegółowych informacji o produktach, takich jak: nazwa, pochodzenie, region,  uprawa, waga kawy.    

3. Umieszczenie „koszyka  zakupów”, aby klienci mogli złożyć zamówienie.    

4. Podanie informacji o sposobach płatności, możliwość  pobrania danych z kart kredytowych, potwierdzania ich  i wysyłania zamówienia.    

5. Umożliwia  przeglądanie zamówień, aby w razie potrzeby móc skorygować  zamówienie.

6.  Zawiera niestandardowe zapisy prawne – regulamin sklepu (warunki różnią się w zależności od tego, na terenie jakiego państwa działa firma, więc można je łatwo dostosować). Dotyczy to warunków korzystania z usługi, powiadomień RODO, a także  podstawowe informacje prawne dotyczące dostępu do sklepu internetowego.

Dodatkowo jest udzielana  pomoc w celu  promocji  marki danej firmy:

1.   Adres URL jest powiązany z konkretną firmą: https://yourbusiness.shipsbeans.com

2. Jest możliwość skonfigurowania i umieszczenia  logo firmy,  aby zapewnić  promocję konkretnej marki.  

3. Sklep ma nazwę identyczną z nazwą konkretnej firmy.

4. Jest udostępniane miejsce na tyle rodzajów kawy wraz z fotkami, ile firma potrzebuje.

   Jak zacząć współpracę?

Shipsbeans.com jest już dostępny dla klientów Cropster. Po prostu należy wejść na stronę  kliknąć  przycisk  i podać podstawowe informacje o firmie. Wkrótce pracownicy Cropster  skontaktują się z firmą.

Po zarejestrowaniu, sklep może być gotowy do pracy w ciągu kilku godzin, w zależności od poziomu personalizacji i liczby wprowadzonych rodzajów kawy.

Jeśli  masz pytania?

Mamy kilka odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Zapraszamy też do bezpośredniego kontaktu z Cropster.

   1.  Czy shipbeans.com działa również  w innych językach?

Obecnie platforma korzysta z  języka angielskiego, ale jeśli będzie takie  zapotrzebowanie, to zostanie udostępniona  również w innych  językach. Ukaże się wtedy informacja na ten temat.    

   2. Nie jestem jeszcze klientem Cropster. Czy mogę dostać sklep shipbeans.com?

Na początku ten sklep został wprowadzony dla klientów Cropster z powodu problemów technicznych i prawnych. Jeśli firma będzie  zainteresowana shipbeans.com, a nie jest jeszcze  klientem, to powinna wypełnić formularz. Trwają prace, aby to było możliwe, a sklepy będą konfigurowane według kolejności zgłoszeń.

   3. Czy sklep shipbeans.com może być używany  do sprzedaży innych produktów niż  kawa?

Tak. Można dodać dowolne produkty ze swojej oferty do sklepu shipbeans.com, takie jak  filtry, sprzęt do parzenia kawy, młynki, a nawet karty upominkowe lub czasopisma.    

  4. Czy shipbeans.com jest za darmo?

Tak naprawdę, za darmo ! Podczas pandemii (zgodnie z definicją WHO). Celem Cropster jest natychmiastowe dotarcie do klientów za pośrednictwem tego ważnego kanału sprzedaży.

  5. Co będzie się działo po odwołaniu pandemii?

Ocenimy sytuację, gdyż shipsbeans.com to jest tymczasowe rozwiązanie dla  tymczasowego problemu. Długookresowy zakres shipsbeans.com i jej dalszy rozwój będą stale weryfikowane podczas pandemii, i będziemy przekazywać informacje na ten temat. Nie ma obawy, firma nie dostanie rachunku niespodzianki ani nie nastąpi  niespodziewane zamknięcie witryny.

     6. Jak to możliwe, że  shipbeans.com został tak szybko zbudowany? 

Cropster Hub,  jest sklepem internetowym dla firm zajmujących się zieloną kawą, działającym od ponad trzech lat. Firma ma więc doświadczenie i duże udokumentowane osiągnięcia. W tym czasie Cropster wiele nauczył się o sklepach internetowych z paloną kawą. Wpływ COVID-19 na  klientów firmy  Cropster jasno dał do zrozumienia, że stworzenie shipbeans.com musi  być priorytetem i  dlatego od razu rozpoczęły się takie prace.

SWEETS & COFFEE
NAJBARDZIEJ PRAKTYCZNE, NOWOCZESNE I NIEZALEŻNE
CZASOPISMO BRANŻY
> link do aktualnego numeru <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.