Dyrektor operacyjna Maczfit: W czasie pandemii zyskaliśmy nową grupę klientów

Udostępnij artykuł
Czy okres wakacyjny ma istotny wpływ na sprzedaż diet pudełkowych w Polsce? Jakie tendencje zaobserwowali liderzy branży? Odpowiada dyrektor operacyjna marki Maczfit – Anna Chylewska.
Fot. Maczfit – Anna Chylewska
Nie da się ukryć, że pandemia oraz związane z nią obostrzenia wpłynęły na branżę cateringów dietetycznych. Polacy chętnie rozpoczęli przygodę z dietą pudełkową. Pozamykano restauracje, miejsca rozrywki. Wprowadzono ograniczenia w przemieszczaniu się. Zakazano wydarzeń kulturalnych, a catering dla wielu okazał się idealnym, niemalże zbawiennym rozwiązaniem. Dziś powoli jednak wracamy do „przedpandemicznej” rzeczywistości…

W odróżnieniu od sektora restauracyjnego, który mocno odczuł skutki pandemii i lockdownu, catering dietetyczny nie tylko utrzymał stabilną rynkową pozycję, ale wręcz ją umocnił. Zyskaliśmy nową, bardzo liczną grupę klientów, którzy stołowali się na co dzień w biurowych kantynach i restauracjach. Po przejściu na tryb pracy zdalnej takie osoby potrzebowały alternatywy. Takiej, która rozwiąże problem codziennych posiłków, na których samodzielne przygotowanie nie mają czasu.

Catering dietetyczny z dostawą pod drzwi był dla nich strzałem w dziesiątkę. Mimo tzw. powrotu do normalności, tacy klienci pozostali z nami. Przyzwyczaili się już do komfortu, jaki oferujemy oraz wyjątkowego smaku i różnorodności naszych posiłków. Doceniają to, że nie tracą czasu na gotowanie i każdego dnia mogą jeść tak, jak lubią. Dużym powodzeniem cieszy się zwłaszcza opcja Wybór Menu, ponieważ daje możliwość skomponowania indywidualnego zestawu posiłków. Także domawiania dowolnej liczby dań dla rodziny i znajomych. Ta opcja również sprawdziła się w czasie pandemii. Kiedy jedyną możliwą formą spotkań towarzyskich stały się kameralne domówki, na których nie może przecież zabraknąć dobrego jedzenia. Dla jeszcze większej wygody naszych klientów uruchomiliśmy też aplikację, dzięki której zarządzanie dietą jest proste i szybkie. Każdego dnia korzysta z niej kilkadziesiąt tysięcy osób.

Które miesiące zwykle okazują się dla branży cateringów dietetycznych najłaskawsze? Czym według Pani obserwacji jest to spowodowane?

Największe wzrosty zamówień i przypływ nowych klientów obserwujemy na początku roku kalendarzowego. To czas noworocznych postanowień, w których prym od zawsze wiodą: redukcja wagi, przejście na zdrową dietę czy zwiększenie aktywności fizycznej. Kolejny widoczny skok liczby zamawianych diet zwykle zaczyna się przed wakacjami. Ma to oczywiście związek z tzw. sezonem bikini.

Jakie działania podejmuje Maczfit, by zatrzymać klienta i pokazać, że urlop i zdrowa dietą mogą iść w parze?

Wielu Polaków, podobnie jak przed rokiem, wakacje spędzi w kraju. Jednym z najbardziej obleganych w sezonie letnim rejonów jest Półwysep Helski. Dlatego już od 1 lipca Maczfit będzie realizować dostawy na tamtejsze campingi. Na liście letnich dostaw  pojawią się: Hel, Jurata, Jastarnia, Kuźnica, Chałupy, Władysławowo, a także chętnie odwiedzane Puck, Żelistrzewo i Połchowo. Nie zapomnieliśmy też o tych, którzy lubią odwiedzać południe Polski – Zakopane i Nowy Targ to miejscowości, do których również można zamówić dostawę. A w razie zmiany wakacyjnych planów, w każdej chwili i z każdego miejsca można zmienić adres dostawy na jedną z setek miejscowości w kraju. Wystarczy skorzystać z aplikacji, która umożliwia łatwe zarządzanie dietą: zmianę kaloryczności, usuwanie i domawianie posiłków, gdziekolwiek jesteśmy i o każdej porze. Oferujemy naszym klientom nowoczesne i intuicyjne narzędzia, które każdy ma w zasięgu ręki – dajemy im możliwość wyboru i  elastyczność, jakiej potrzebują, zwłaszcza, kiedy są na urlopie i nie mają dostępu do komputera. Na każdym kroku udowadniamy, że Maczfit to rozwiązania, które nadążają za zmieniającymi się potrzebami konsumentów i sprawdzają się przez cały rok.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE kwiecień – maj 2021
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.