Festiwal Midsommar 2023 w Browarach Warszawskich

Udostępnij artykuł

Od 23 do 25 czerwca celebracji rozpoczęcia lata towarzyszyć będzie szereg atrakcji.  Ten najbardziej magiczny weekend w roku wypełnią warsztaty, muzyka, taniec, pokazy magii, a wszystko w otoczeniu letniej scenografii. Wielogodzinną zabawę z pewnością urozmaici przepyszne menu konceptów gastronomicznych Browarów Warszawskich.

Obchody letniego przesilenia to jedna z najstarszych tradycji, która pod różnymi nazwami znana jest w wielu regionach świata. Słowiańska Noc Świętojańska, anglosaski Midsummer  szwedzki Misdommar czy germański Mittsommerfest  niezależnie od nazwy łączy wspólna idea tłumnego biesiadowania, wielogodzinnej zabawy okraszonej muzyką, tańcem, magicznymi zwyczajami, przepysznym jedzeniem i sielankową atmosferą. Ta najkrótsza noc w roku jest jednocześnie oficjalnym rozpoczęciem lata.

Festiwal Midsommar po raz drugi w Browarach Warszawskich

Browary Warszawskie ożywiły tradycję świętowania Nocy Kupały wpisując Festiwal Midsommar do kalendarza warszawiaków i gości odwiedzających stolicę. Celebrowanie oficjalnego i wyczekiwanego lata ponownie będzie zachęcało do odwiedzenia wolskiego kwartału przy ul. Haberbuscha i Schielego.

Noc świętojańska w Browarach Warszawskich potrwa aż 3 dni! Cały weekend od 23 do 25 czerwca na gości czekają gorące, letnie atrakcje. Sesje jogi w plenerze, warsztaty z plecenia wianków czy przygotowywania naturalnych kosmetyków, indywidualne sesje Tarota, pokazy magii, ognia, słowiańskie tańce i muzyka na żywo to tylko część przygotowanych wydarzeń. 

Kwiaty to nieodzowny element tradycji Nocy Kupały. Browary Warszawskie już od pierwszych dni wiosny przygotowywały się, by rozkwitnąć na lato. Kwiaty tworzące sklepienie nad placem przy Leżakowni ozdobią i dodatkowo rozświetlą girlandy. W Ogrodzie Centralnym, Dziedzińcu Laboratorium, Rynku Warzelni i wzdłuż ul. Haberbuscha i Schielego wraz z otwarciem festiwalu Midsommar rozkwitną olbrzymie polne kwiaty. Maki, chabry, dmuchawce i instalacje świetlne wśród bujnej zieleni Browarów Warszawskich na pewno podkręcą atmosferę i zachęcą do wspólnych zdjęć.

Muzyczna strona festiwalu Midsommar

Czym byłoby powitanie lata bez muzyki? Festiwal rozpocznie warm up party w Leżakowni (poziom -1). Sety DJskie popłyną z okna restauracji Baila Show&Dining. Plac przed Leżakownią ma szansę zmienić się w plenerowy dancefloor. Browary Warszawskie zapraszają także na show taneczne. Oniryczny pokaz wprowadzi gości w klimat słowiańskich tańców. Pokazy przez wszystkie dni festiwalu zaczynają się na Rynku Warzelni i tanecznym krokiem przeniosą widzów aż do Ogrodu Centralnego. W programie wydarzenia również dwa koncerty. Latynoskie klimaty wprowadzi w sobotę (24 czerwca, godz. 20.00) Los Primos, który zagra na specjalne zaproszenie Sobremesa Tapas Bar w Leżakowni (poziom -1).

Gwiazdą muzyczną festiwalu Midsommar będzie  zespół LOR. Koncert w Ogrodzie Centralnym odbędzie się w niedzielę, 25 czerwca, godz. 18.00.

Lor to zespół indie-folkowy, pochodzący z Krakowa. W skład zespołu wchodzą cztery utalentowane dziewczyny: Jagoda Kudlińska (wokal), Julia Skiba (piano), Paulina Sumera (tekst), Julia Błachuta (skrzypce).

Lor uformował się w styczniu 2015 roku (nazwa “Lor” pochodzi od słowa “folklor”), a w lutym tego samego roku wydał swój pierwszy singiel, “The Garden of Happy Dead People”, zainspirowany obrazem Friedensreicha Hundertwassera.

Folk w ich wydaniu urzeka rzesze fanów w Polsce, ale nie tylko. Dziewczyny swoją przygodę z muzyką zaczęły już 2015 roku. Miały okazję zagrać na takich wydarzeniach jak Spring Break, Slot Art, Soundrive, Europejskie Targi Muzyczne Gazety Co Jest Grane, Orange Warsaw Festival, OFF Festival, Opener Festival czy Primavera Sound. Ponadto, dziewczyny dzieliły scenę z norweską artystką Aurorą oraz zespołem Rhye.

Pozytywne wibracje – jedyne takie warsztaty

Midsommar to okazja do próbowania nowych i może czasami nawet egzotycznych doświadczeń. Hangdrum czy znany też jako handpan to jeden z ciekawych instrumentów. Metalowy instrument o kształcie przypominającym „UFO” ma piękne brzmienie, daje wiele radości z gry i wprawia zarówno grającego, jak i słuchaczy w szczególny spokojny nastrój. Instrumenty te jeszcze niedawno były bardzo rzadkie i dostępne wyłącznie na zamówienie, ale jego wyciszające i wręcz hipnotyzujące właściwości sprawiły, że stają się coraz bardziej popularne.

Dlatego tym bardziej zasłużyły sobie na miejsce w programie festiwalu Midsommar. Browary Warszawskie zapraszają na otwarte warsztaty hangdrumowe, które odbędą się w sobotę w Ogrodzie Centralnym. Zwieńczy je wieczorny performance, gdzie zasiadając wygodnie na leżaku lub po prostu na trawie można będzie oddać się kojącym dźwiękom tegoż wynalazku.

Król Rock’n’Rolla zakończy Midsommar

Midsommar zaprosi Was też do świata rozmaitych wydarzeń rozgrywających się we wszystkich niemal zaułkach i zakamarkach Browarów Warszawskich. Wielogodzinny festiwal zakończy seans kina letniego na Rynku Warzelni, a w festiwalowym repertuarze Elvis. Dramat biograficzno-muzyczny z 2022 roku opowie historię kariery króla rock’n’rolla Elvisa Presleya. W tytułowej roli zobaczymy Austina Butlera, a w roli managera gwiazdy Toma Hanksa.

Tekst powstał we współpracy z Echo Investment.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE marzec-kwiecień 2023
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Autor: Horecanet
Opublikowano: 21.06.2023
Aktualizacja: 21.06.2023