Finaliści Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej

Udostępnij artykuł

W etapie okręgowym – II edycji OWH udział brało ponad 300 uczniów z 150 szkół o profilu hotelarskim oraz kształcących w zakresie zawodu technik hotelarstwa z całej Polski. Etap okręgowy odbył się równolegle w ośmiu ośrodkach: w Warszawie, Poznaniu, Rzeszowie, Gdyni, Wiśle, Jeleniej Górze, Szczecinie, Krakowie. W skład komisji okręgowych wchodzili przedstawiciele lokalnych środowisk naukowych z szeroko rozumianej branży hotelarskiej m.in. prof. Agnieszka Niezgoda (UE w Poznaniu), prof. Andrzej Rapacz (UE w Jeleniej Górze), prof. Jan Sala (UE w Krakowie) oraz wizytatorzy z odpowiednich terenowo kuratoriów.
Do Etapu Centralnego II OWH (który odbędzie się 14-15 kwietnia 2010 roku w Kołobrzegu) zostało zakwalifikowanych 34 najlepszych uczniów ze wszystkich ośmiu okręgów.
Warto podkreślić, że zestawy zadań dla II i III etapu opracowują pracownicy naukowi Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy określają czas udzielania odpowiedzi oraz kryteria oceniania. Tym samym Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy staje się mentorem szkolnictwa ponadgimnazjalnego w zakresie hotelarstwa. Pracownicy naukowi Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, odpowiedzialni za opracowanie zestawów zadań nieustannie zachęcają do współpracy merytorycznej i organizacyjnej hotelarzy oraz nauczycieli przedmiotów zawodowych, by zapewnić młodym liderom szkół hotelarskich optymalne warunki współzawodnictwa i prawdziwą satysfakcję z dążenia do perfekcji w trudnym ale i wyjątkowym zawodzie hotelarza. Aktywizując młodzież w zdobywaniu nowych umiejętności i rozwijaniu wiedzy zawodowej pamiętamy o tym, że nasze hotele będą tak dobre, jak ludzie, którzy w nich pracują.
Zapraszamy na stronę OWH: www.hotelarskaolimpiada.byd.pl.

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 18.03.2010
Aktualizacja: 18.03.2010