Finaliści Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej

Udostępnij artykuł

W etapie okręgowym – II edycji OWH udział brało ponad 300 uczniów z 150 szkół o profilu hotelarskim oraz kształcących w zakresie zawodu technik hotelarstwa z całej Polski. Etap okręgowy odbył się równolegle w ośmiu ośrodkach: w Warszawie, Poznaniu, Rzeszowie, Gdyni, Wiśle, Jeleniej Górze, Szczecinie, Krakowie. W skład komisji okręgowych wchodzili przedstawiciele lokalnych środowisk naukowych z szeroko rozumianej branży hotelarskiej m.in. prof. Agnieszka Niezgoda (UE w Poznaniu), prof. Andrzej Rapacz (UE w Jeleniej Górze), prof. Jan Sala (UE w Krakowie) oraz wizytatorzy z odpowiednich terenowo kuratoriów.
Do Etapu Centralnego II OWH (który odbędzie się 14-15 kwietnia 2010 roku w Kołobrzegu) zostało zakwalifikowanych 34 najlepszych uczniów ze wszystkich ośmiu okręgów.
Warto podkreślić, że zestawy zadań dla II i III etapu opracowują pracownicy naukowi Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy określają czas udzielania odpowiedzi oraz kryteria oceniania. Tym samym Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy staje się mentorem szkolnictwa ponadgimnazjalnego w zakresie hotelarstwa. Pracownicy naukowi Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, odpowiedzialni za opracowanie zestawów zadań nieustannie zachęcają do współpracy merytorycznej i organizacyjnej hotelarzy oraz nauczycieli przedmiotów zawodowych, by zapewnić młodym liderom szkół hotelarskich optymalne warunki współzawodnictwa i prawdziwą satysfakcję z dążenia do perfekcji w trudnym ale i wyjątkowym zawodzie hotelarza. Aktywizując młodzież w zdobywaniu nowych umiejętności i rozwijaniu wiedzy zawodowej pamiętamy o tym, że nasze hotele będą tak dobre, jak ludzie, którzy w nich pracują.
Zapraszamy na stronę OWH: www.hotelarskaolimpiada.byd.pl.

Opublikowano: 18.03.2010
Aktualizacja: 18.03.2010