Fundacja „Hotele dla Medyków” przeznaczyła 100 tys. zł dla PUM

Udostępnij artykuł
Fundacja po raz kolejny wsparła działania w walce z COVID-19. Tym razem darowiznę przekazano na przyspieszenie prowadzonych już prac, nad analizą wariantów wirusa SARS CoV2 przez Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie.

14 czerwca w Rektoracie PUM odbyło się uroczyste wręczenie czeku. W wydarzeniu wzięli udział: przedstawiciele zarządu fundacji „Hotele dla Medyków” – Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego i Marcin Mazurek, prezes Polskiego Holdingu Nieruchomości, a także przedstawiciele Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie – prof. Bogusław Machaliński, rektor PUM i dr hab. Andrzej Ossowski, kierownik Zakładu Genetyki Sądowej PUM. Darowizna zostanie przeznaczona na dofinansowanie zakupu komputerów i oprogramowania dla Zakładu Genetyki Sądowej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Jesteśmy zbudowani wsparciem z jakim spotykamy się w tym trudnym dla systemu ochrony zdrowia okresie. Doceniamy każdą pomoc, i tę płynącą z serca indywidualnych osób, i tę instytucjonalną – podkreśla prof. Bogusław Machaliński, rektor PUM. – Zasoby materialne i emocjonalne jakimi dzięki takim inicjatywom dysponujemy zwiększają naszą motywację i zakres badań klinicznych. Z nich finalnie skorzystają pacjenci, a także studenci uczestniczący w zajęciach dydaktycznych w naszych jednostkach.

Zakład Genetyki Sądowej PUM od początku pandemii angażował się w badania diagnostyczne
oraz w badania nad genomem wirusa.

Na co dzień analizujemy genomy wirusa SARS CoV2. Jednak z uwagi na skalę problemu, przepustowość laboratorium nie pozwala na wykorzystanie całego potencjału badawczego. Jednym z wąskich gardeł jest struktura informatyczna zakładumówi dr hab. Andrzej Ossowski. Dzięki darowiźnie zostanie dofinansowany zakup komputerów i oprogramowania. Pozwolą na znaczne przyspieszenie prowadzonych prac nad analizą wariantów wirusa SARS CoV2.

ŚWIAT HOTELI – KWIECIEŃ 2020
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Cieszymy się, że po raz kolejny poprzez Fundację „Hotele dla Medyków” możemy wspierać działania mające na celu zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie COVID-19. Mamy wielką nadzieję, że zakup sprzętu komputerowego i oprogramowania przyczyni się do zintensyfikowania prac prowadzonych w Zakładzie Genetyki Sądowej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Dzięki temu walka z rozprzestrzenianiem się koronawirusa będzie jeszcze bardziej skutecznapodkreśla Gheorghe Marian Cristescu, prezes Fundacji „Hotele dla Medyków” i prezes zarządu Polskiego Holdingu Hotelowego.

Od początku wybuchu pandemii angażujemy się w działania, które mają na celu niesienie pomocy w walce z pandemią koronawirusa. Wcześniej pomagaliśmy pracownikom służby zdrowia, bezpośrednio ratującym życie i zdrowie chorych. Teraz mamy możliwość wsparcia badań naukowych prowadzonych w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym – powiedział Marcin Mazurek, prezes Polskiego Holdingu Nieruchomości.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 14.06.2021
Aktualizacja: 14.06.2021