Hilton Gdańsk ruszy 17 czerwca br.

Udostępnij artykuł

– Początkowo ustaliliśmy datę otwarcia na 10-go maja. Byliśmy pewni, że uda nam się zdążyć, ponieważ prace toczyły się bardzo intensywnie. Niestety tegoroczna bardzo sroga zima pokrzyżowała nam plany – dodaje nasz rozmówca.

Hilton Gdańsk powstał w centrum miasta, nad brzegiem rzeki Motławy. W hotelu na gości czekać będzie 150 pokoi i 700 mkw. powierzchni rekreacyjnej, której główną atrakcją będzie częściowo przeszklony basen na dachu budynku. Hotel będzie również dysponował ponad 1 tys. mkw. wielofunkcyjnej powierzchni konferencyjno-bankietowej, 24-godzinnym business centre i parkingiem podziemnym. Rozbudowana będzie także część gastronomiczna, składająca się z baru i restauracji z widokiem na rzekę. Autorem całego projektu jest pracowania architektury prof. Stefana Kuryłowicza. Inwestorem – firma Jan Wójcikiewicz Hotele. Obiekt będzie funkcjonował na zasadzie franczyzy.

Jan Wójcikiewicz Hotele jest relatywnie młodą firma rodzinną utworzoną wokół osoby Jana Wójcikiewicza, który był pionierem prywatnego hotelarstwa w Polsce, otwierając w 1989 roku hotel Jurata w Juracie. Obecnie firma zajmuje się działalnością hotelarską oraz deweloperską w sektorze nieruchomości komercyjnych. W szeroko rozumianej rodzinie funkcjonuje obecnie hotel Astor w Jastrzębiej Górze, Jurata w Juracie oraz Hanza w Gdańsku.

Gdański Hilton będzie drugim – po Hilton Warsaw Hotel & Convention Centre obiektem tej luksusowej sieci hotelowej w Polsce. W realizacji jest też obiekt tej marki we Wrocławiu. Ponadto w najbliższym czasie powstaną w naszym kraju hotele sieci Hilton Garden Inn, m.in. w Krakowie i Wrocławiu.

 

Opublikowano: 21.04.2010
Aktualizacja: 21.04.2010