Hot Dog ulubioną ciepłą przekąską Polaków

Udostępnij artykuł

Z okazji 25-lecia Hot Doga na stacjach Circle K w Polsce, sieć zrealizowała badanie preferencji konsumentów dotyczące zakupu kultowej przekąski. Jak się okazało, Hot Dog jest ulubioną ciepłą przekąską Polaków w ofercie stacji paliw oraz najczęściej wybieranym sposobem szybkiego zaspokojenia głodu w drodze. Dostrzegając popularność przekąski i bazując na wieloletnim doświadczeniu, niedawno Circle K wprowadziło do oferty klasyka – Hot Doga Jubilata.

Hot Dog to z pozoru jedna z najprostszych przekąsek, którą wielu z nas jadło przynajmniej raz w życiu. Przez lata doczekał się najróżniejszych wariantów, nie tylko smakowych, ale i form wykonania. W tym roku Hot Dog obchodzi rocznicę. To właśnie 25 lat temu klienci mogli spróbować go po raz pierwszy na stacji w Poznaniu, wówczas Statoil.

Z początku oferta nie była tak zróżnicowana jak obecnie. Klienci mieli do wyboru dwa podstawowe warianty kiełbasek oraz bułek w wersjach french oraz american. Przez lata oferta znacznie ewoluowała, a sieć Circle K nie raz była pionierem zmian. Jako pierwsza w Polsce wprowadziła Hot Doga w większym rozmiarze XXL oraz w opcji w otwartej bułce. Jak również serwowała chrupiące kiełbaski prosto z grilla. Hot Dog przez lata zyskiwał na popularności, doczekał się w Polsce nawet festiwalu, zainicjowanego przez Circle K (wówczas Statoil). 4 lipca obchodzi międzynarodowe święto. Jakie Hot Dogi preferują dziś Polacy, dlaczego po nie sięgają i gdzie najchętniej je kupują? Circle K postanowiło to sprawdzić w ogólnopolskim badaniu, pytając samych miłośników tej kultowej przekąski.

Hot Dog zdecydowanie króluje w ofercie ciepłych przekąsek na stacjach paliw

Mając do wyboru bogatą ofertę gastronomiczną w postaci zapiekanek, kanapek na ciepło, kebabów czy burgerów, znakomita większość badanych klientów, bo aż 67 proc., najczęściej sięga po dobrze znane i lubiane Hot Dogi. Jak pokazały wyniki badania, prawie połowa Polaków najchętniej kupuje je na stacjach paliw (44 proc.). Wśród ulubionych są te w wersji ze zwykłą parówką i kabanosem w pszennej lub pełnoziarnistej bułce z sosem czosnkowym, który okazał się najpopularniejszym sosem do Hot Dogów w Polsce. Zaraz po nim Polacy wybierają sos 1000 wysp oraz ketchup.

Najczęstszym powodem, dla którego klienci wybierają Hot Dogi sieci Circle K, jest przede wszystkim krótki czas oczekiwania (44%), stosunkowo łatwa dostępność produktu (34%) oraz możliwość wygodnej formy spożywania przekąski w trakcie podróży (31%). Innym czynnikiem, który uzyskał najwięcej wskazań w badaniu, są również jego walory smakowe. Ponad połowa badanych (64%) w pierwszej kolejności sięgnęłaby po klasyczną wersję Hot Doga z parówką wołowo-wieprzową lub kabanosem. Prawie jedna czwarta wybrałaby ostrzejsze smaki i wariant z kiełbaską meksykańską.

Za do Polacy cenią hot dogi?

Jak pokazały wyniki badania, Hot Dogi na stacjach Circle K cieszą się uznaniem klientów. Większość z nich jest zadowolona z obecnej oferty. Ta wyjątkowa ciepła przekąska była przez lata udoskonalana przez sieć, dopasowując ją do potrzeb i upodobań klientów. Dziś mogą oni wybierać spośród różnych wariantów bułek, parówek i kiełbasek, sosów oraz smaków. Najnowszą wersją kultowego Hot Doga jest Jubilat, przygotowany specjalnie na 25-lecie przekąski w Polsce.

Rynek Gastronomiczny w Polsce – RAPORT 2022
>> Kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Horecanet

Autor: Horecanet
Opublikowano: 26.10.2022
Aktualizacja: 26.10.2022