IKEA stawia na wege

Udostępnij artykuł
Przy okazji otwarcia sklepu w Szczecinie marka poinformowała, że w 2030 chce być firmą całkowicie przyjazną klimatowi i aby to osiągnąć, będzie sukcesywnie zwiększać udział produktów roślinnych w daniach, jakie oferuje.

Oczywiście w szczecińskim sklepie IKEA nie zabraknie kultowych dań, czyli klopsików i hot dogów. Będą dostępne w wersji klasycznej. Dodatkowo odmiany roślinne, wege dog z jarmużu, soczewicy, komosy ryżowej, cebuli i pszenicy. Także roślinne klopsiki z groszku, ziemniaków, cebuli, otrębów i jabłka.

Roślinne klopsiki IKEA zdobyły tytuł Najlepszego Roślinnego Debiutu w Gastronomii w 2020 roku w plebiscycie RoślinnieJemy! Konkurs miał na celu wyróżnienie firm, których działania w największym stopniu przyczyniają się do zwiększenia dostępności na rynku dobrych produktów roślinnych. W konkursie głosy oddawali konsumenci. Klopsików można spróbować w restauracji. Dostępne są także w wersji mrożonej – do przygotowania w domu.

W 2030 chcemy być firmą całkowicie przyjazną klimatowi. Aby to osiągnąć, będziemy sukcesywnie zwiększać udział produktów roślinnych w daniach, jakie oferujemy. Do 2025 r. 80 proc. produktów sprzedawanych w sklepikach szwedzkich będzie się opierało o składniki bezmięsne, a w restauracjach będzie tak wyglądać połowa posiłków. W Polsce zainteresowanie wegetariańskimi wersjami naszych dań jest szczególnie wysokie – sprzedajemy ich znacznie więcej niż w innych krajach. W tej chwili ok. 40 proc. posiłków w naszych restauracjach to dania wegeteriańskie – poinformowała IKEA.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE maj 2021
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Ze względów środowiskowych to także ogromny postęp, bo ślad węglowy roślinnych wersji produktów jest znacznie mniejszy od ich mięsnych odpowiedników.

Widać, że Polacy są niesłychanie otwarci na takie trendy, dlatego szykujemy kolejne nowości. Mamy już wege hot-doga, niedługo planujemy wprowadzić jego kolejną roślinną odsłonę. Z kolei roślinną alternatywę mielonego mięsa, z której można przygotować samemu wiele posiłków np. sos do spaghetti, będzie można kupić w naszym sklepiku szwedzkim. Odwiedzając nasz sklepik, warto zwrócić uwagę, że kawy, czekolady i herbaty, które można tu kupić posiadają certyfikaty UTZ. Oznacza to, że cały proces ich produkcji i transportu – od farmy aż po półkę sklepową – odbywa się w sposób zrównoważony, z poszanowaniem zasobów naszej planety i ludzi pracujących w całym łańcuchu dostaw – informuje IKEA.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 01.06.2021
Aktualizacja: 01.06.2021