Instytut Kulinarny Transgourmet zorganizuje szkolenia WACS

Kucharze przygotowujący się do udziału w światowej klasy imprezach kulinarnych będą mogli poznać zasady i wymogi obowiązujące dla wszystkich kategorii konkursów kulinarnych oraz wykorzystać je praktyce. Dwudniowe szkolenie poprowadzi Bartosz Peter, dwukrotny zwycięzca Kulinarnego Pucharu Polski i zeszłoroczny zdobywca srebrnego medalu na Kulinarnym Pucharze Świata w Luksemburgu. Dodatkowo, uczestnicy szkolenia poznają oryginalne receptury z menu, które zapewniło członkom Narodowej Reprezentacji Polski Kucharzy drugie miejsce podczas zeszłorocznego Pucharu Świata.

W dniach 28-29 sierpnia w Instytucie Kulinarnym Transgourmet odbędzie się wyjątkowe szkolenie skierowane do wszystkich kucharzy, którzy chcą jak najlepiej zaprezentować podczas światowych rywalizacji kulinarnych. Szkolenie prowadzone przez Bartosza Petera, eksperta w Instytucie Kulinarnym Transgourmet będzie poświęcone praktycznemu przygotowaniu uczestników do startu w konkursach, zgodnie z aktualnymi zasadami i wymogami WACs (Worldchefs Association od Chefs Societies).

Pierwszy dzień zostanie poświęcony omówieniu zagadnień związanych z ocenianiem dań konkursowych. Bartosz Peter, na podstawie wiedzy zdobytej w światowych konkursach kulinarnych, opowie jak dobrze organizować pracę, jakich błędów unikać, aby zaoszczędzić czas i uzyskać jak najlepsze wyniki oraz jakich zasad przestrzegać, aby przygotować dania zgodne z obowiązującymi standardami. Szkolenie teoretyczne uzupełni część praktyczna obejmująca wykonanie wywarów oraz przygotowanie mis en place zgodnie z obowiązującymi zasadami konkursowymi. 

Drugiego dnia na wszystkich uczestników czeka niepowtarzalna okazja przygotowania wspólnie z Bartoszem Peterem trzydaniowego menu, które zapewniło Polskiej Reprezentacji Kulinarnej srebrny medal podczas ubiegłorocznego Pucharu Świata w Luksemburgu. Menu obejmować będzie:

•          przekąskę: łosoś, krewetka, kalarepa, koperek;

•          danie główne: jagnięcina, czerwona kapusta, marchew, grzyby;

•          deser: sernik, maliny, maślanka, karmel.

– Nikt do tej pory nie przekazywał w praktyczny sposób informacji na temat oficjalnych zasad obowiązujących podczas konkursów kulinarnych. Dzięki doświadczeniu, które zdobyłem startując w konkursach wiem jak ważna jest organizacja pracy i utrzymywanie porządku na stanowisku. Często czynniki te mają kluczowy wpływ na ostateczny wynik w konkursie. Podczas szkolenia w Instytucie Kulinarnym Transgourmet kucharze nie otrzymają ode mnie gotowej recepty na sukces, ale praktyczne wskazówki, które pomogą im zabłysnąć m.in. podczas przyszłorocznej Olimpiady Kulinarnej w Stuttgarcie. Dodatkowo po raz pierwszy zostaną udostępnione i odtworzone wspólnie z uczestnikami oryginalne receptury potraw z menu, które zapewniło nam w zeszłym roku srebrny medal na Mistrzostwach Świata w Luksemburgu – komentuje Bartosz Peter.

Szkolenie odbędzie się w dniach 28-29 sierpnia. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 sierpnia br. Każdy z uczestników otrzyma certyfikat potwierdzający ukończenie kursu. Szczegóły dotyczące szkolenia dostępne pod linkiem: http://www.selgros.pl/uploads/Konkursy/konkurs-sierpien.jpg

RYNEK GASTRONOMICZNY W POLSCE – RAPORT 2019
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.